Jej autistický syn takmer nerozpráva. Prvá otázka v živote, ktorú mame položil, jej zlomila srdce
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Jej autistický syn takmer nerozpráva. Prvá otázka v živote, ktorú mame položil, jej zlomila srdce

Dlhých 21 rokov autista David odpovedal jednoslovne. Keď jeho mama Kerry Blochová počula prvú otázku, ktorú vyslovil, bola šťastná, no zároveň jej to zlomilo srdce.

Kerry nechcela, aby sa je syn cítil osamelý. — Foto: Tweeter/ Kerry Bloch

FLORIDA  4 novembra - Autistický syn Kerry Blochovej , David, väčšinu života nerozpráva. Zväčša odpovedá len jednoslovne. Stane sa, že niekedy neprehovorí aj celý týždeň. Nedávno však vyslovil svoju prvú otázku, ktorou svoju mamu nielen dojal k slzám, ale prinútil ju zamyslieť sa.

Okrem autizmu, ktorý Davidovi diagnostikovali, keď mal štyri roky, sa uňho objavili problémy s imunitou, kvôli ktorým nechodí do školy. Mama ho vzdeláva doma.

David sa cítil osamelý

Kerry hovorí, že David je jej najlepší priateľ. Veľmi dobre vie, že sa cíti osamelý, z čoho je ona ako mama prirodzene smutná. David vidí ľudí na televíznych obrazovkách, ako sa smejú a chodia spolu von a čuduje sa, prečo s nimi nemôže byť. „Je sám a veľmi túži mať priateľov,“ povedala pre Buzzfeed News.

Davidovou veľkou vášňou je americký futbal. Jeho obľúbeným tímom sú Jacksonvillle Jaguars. Vie sa na ich hru pozerať hodiny. Len pred pár týždňami sa otočil smerom k mame a povedal: „Milujem Jaguárov,“ bola to jeho prvá veta v živote.

Radosť vystriedal náhly smútok

Neprešlo veľa času a David svoju mamu opäť prekvapil. Opýtal sa jej prvú otázku v živote: „Bude ma mať niekedy niekto rád?“ Kerry sa chcela tešiť, no na druhej strane bola zdrvená z toho, že David premýšľa nad tým, či ho niekto niekedy bude mať rád.

Keď bola sama, musela sa vyplakať. „Naozaj chce, aby ho niekto mal rád, chce mať kamarátov. Ale nevie, ako si ich nájsť,“ povedala pre Buzzfeed News.

Ľudia ju podporili

Vynaložila všetko úsilie, aby Davidovi vysvetlila, že ho má spolu s jeho otcom veľmi rada. Povedala mu, že rovnako ho má rád aj Boh a Ježiš. Veľmi rada ho mala aj babička, ktorá už nie je medzi nami. „Povedala som mu, že som si istá, že ktokoľvek, kto by ho stretol, mal by ho rád,“ dodala.

Rozhodla sa, že Davidovu otázku bude zdieľať prostredníctvom účtu na Twiteri. Nestihla sa diviť, keď ľudia začali na jej tweet vo veľkom reagovať so snahou, aby sa David cítil menej osamelý. Kerry prišlo obrovské množstvo povzbudzujúcich správ, v ktorých jej ľudia vyjadrovali podporu, ale aj pozdravovali Davida.

Začali sa ozývať ľudia z celého sveta. Medzi nimi  je aj matka 30 ročného autistu, ktorý pracuje na polovičný úväzok a tiež si hľadá kamarátov.
Začali sa ozývať ľudia z celého sveta. Medzi nimi je aj matka 30 ročného autistu, ktorý pracuje na polovičný úväzok a tiež si hľadá kamarátov. Foto: Tweeter / Mary & Angel Maj. Gen. Moo D. Cat

Mladému mužovi dokonca poslali pozdrav hráči z jeho najobľúbenejšieho futbalového tímu s odkazom, že nie je sám.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…