Tipsport Liga: Slovan potvrdil post lídra a porazil Michalovce, Košice zdolali Nitru

Na snímke zľava brankár Andrej Košarišťan, Jurij Repe (obaja Košice), Judd Blackwater a Kale Kerbashian (obaja Nitra) — Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 3. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v Tipsport Lige šiesty duel za sebou. V nedeľu si v 20. kole poradili doma s Michalovcami 5:2 a potvrdili tak post lídra tabuľky.

"Belasí" majú na čele trojbodový náskok pred úradujúcim majstrom z Banskej Bystrice, ktorý vyhral nad posledným Liptovským Mikulášom 1:0 až po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil americký útočník Cason Hohmann.

Tretie Košice zdolali doma HK Nitra 4:1. Hostia síce išli v druhej tretine do vedenia, "oceliari" však otočili skóre vo svoj prospech. Štvrtý je stále Zvolen, ktorý ale prehral už štvrtý domáci duel za sebou. V nedeľu podľahol absenciami zdecimovanej Dukle Trenčín 1:2. Hostia tak poskočili na piatu priečku tabuľky.

Debakel Nových Zámkov

Hráči Nových Zámkov sa ujali v hlavnom meste Maďarska vedenia, keď v 10. min využil presilovku Fábry. Ešte do prestávky vyrovnal Zsombor Garát a po výmene strán prišla strelecká smršť domácich.

MAC ukázal svoju silu v početnej výhode, druhú tretinu vyhral 3:0, keď všetky góly padli v presilovkách. V tretej dvadsaťminútovke využil presilovku ešte aj po štvrtý raz. Do streleckej listiny sa ako jediný zapísal dvakrát Kanaďan Chris Langkow. Nové Zámky prehrali štvrtýkrát v priebehu posledných piatich duelov.

MAC Újbuda - HC Mikron Nové Zámky 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Góly: 18. Garát (Sofron, Strech), 25. Langkow (Carlisle), 32. Bodó (Carlisle), 35. Sofron (McNally), 43. Majoross (Kreisz, Carlisle), 44. Terbócs (Sofron, Pozsgai), 49. Langkow (Bodó) - 10. Fábry (Bajtek, Štumpf). Rozhodovali: Müllner, Fridrich - Vyšný, D. Konc ml., vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 622 divákov.

MAC Újbuda: Bálizs - Carlisle, Garát, Macaulay, McNally, Fejes, Pozsgai, Csollák - Sofron, Strech, Terbócs - Bodó, Langkow, Orbán - Szigeti, Pitt, Klempa - Schlekmann, Majoross, K. Nagy - Kreisz

HC Mikron Nové Zámky: Kristín (35. Pavlas) – Hatala, Ordzovenský, Dlugoš, Mikuš, Hain, Šmach, Drtina – Pospíšil, Hruška, Jurík – Jakúbek, Fábry, Bajtek – Štumpf, Ondrušek, Rogoň – Múčka, Bečka, Mikula

Zvyšné výsledky nájdete na ďalších stranách.