Škriniar si dal vlastný gól, Inter aj napriek tomu vyhral na ihrisku Brescie

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku — Foto: TASR/AP

Inter má pred Juventusom náskok dvoch bodov, no aj o jeden odohraný zápas viac

Rím 29. októbra (TASR) - Futbalisti Interu Miláno vyhrali v utorňajšom dueli 10. kola talianskej ligy na ihrisku Brescie 2:1 a priebežne sa vyšvihli na čelo tabuľky. Celý zápas v drese hostí odohral slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý si v 76. minúte pri dvojgólovom náskoku svojho tímu zrazil loptu do vlastnej siete.

Inter ale o body neprišiel a v tabuľke tak má o dva body viac ako Juventus, ten však odohral o zápas menej. Milánsky klub sa ujal vedenia už v prvom polčase zásluhou Lautara Martineza, v 62. minúte zvýšil už na 2:0 Romelu Lukaku. Štvrťhodinu pred koncom domáci vykresali nádej po nešťastnom zásahu Škriniara, ale vyrovnať už nedokázali. V drese Brescie sedel iba na lavičke náhradníkov Nikolas Špalek. Škriniar videl v zápase žltú kartu.

Futbalisti Parmy v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehrali s Hellasom Verona 0:1. O triumfe hostí rozhodol gól Darka Lazoviča z 10. minúty. Verona sa posunula na 11. priečku tabuľky, Parma zostala ôsma.