Atalanta rozdrvila Udinese, Lazio bez Vavra zvíťazilo vo Fiorentine

Amad Traore z Atalanty sa raduje z gólu
Amad Traore z Atalanty sa raduje z gólu — Foto: TASR/AP

Futbalisti Atalanty Bergamo si výrazne vylepšili skóre v talianskej Serie A, v nedeľňajšom zápase 9. kola zdolali Udinese vysoko 7:1.

Rím 27. októbra (TASR) - Futbalisti Atalanty Bergamo si výrazne vylepšili skóre v talianskej Serie A, v nedeľňajšom zápase 9. kola zdolali Udinese vysoko 7:1. Troma gólmi sa zaskvel Kolumbijčan Luis Muriel, dva dal z pokutových kopov. Ďalšie dva zásahy pridal Slovinec Josip Iličič.

Hostia dokonca po góle Okaku viedli, no za stavu 1:1 uvidel už v 32. min červenú kartu ghanský obranca Nicholas Opoku a bielo-čierni sa následne úplne položili. Účastník Ligy majstrov z Bergama je v tabuľke tretí s trojbodovým odstupom na vedúci Juventus.

Neapol iba remizoval

V súboji o titul si nepomohol Neapol, ktorý iba remizoval na pôde tímu SPAL Ferrara 1:1. "Partenopei" sú štvrtí s mankom šiestich bodov na lídra. V uplynulých piatich dueloch v lige zvíťazili iba dvakrát. Futbalisti FC Bologna vyhrali doma nad Sampdoriou Janov 2:1. O ich triumfe rozhodol v 78. minúte obranca Mattia Bani. Sampdoria sa so štyrmi bodmi naďalej krčí na chvoste tabuľky.

AS Rím zdolal milánske AC 2:1, keď dokázal rýchlo odpovedať na vyrovnávajúci gól súpera. Tri minúty po zásahu na 1:1 strelil v 58. min víťazný gól Nicolo Zaniolo. Lazio Rím vyhralo na ihrisku Fiorentiny 2:1, keď o jeho triumfe rozhodol v 89. minúte Ciro Immobile. V nadstavení ešte nepremenil penaltu pre Lazio Felipe Caicedo. Iba na lavičke hostí presedel duel slovenský reprezentant Denis Vavro.

Serie A - 9. kolo:

FC Bologna – Sampdoria Janov 2:1 (0:0)

Góly: 48. Palacio, 78. Bani – 64. Gabbiadini

Atalanta Bergamo - Udinese Calcio 7:1 (3:1)

Góly: 35., 47. a 75. Muriel (prvý a tretí z 11 m), 21. a 43. Iličič, 52. Pašalič, 83. Traore - 11. Okaka, ČK: 32. Opoku (hostia)

SPAL Ferrara - SSC Neapol 1:1 (1:1)

Góly: 16. Kurtič - 9. Milik

FC Turín - Cagliari Calcio 1:1 (0:1)

Góly: 69. Zaza - 40. Nandez

AS Rím - AC Miláno 2:1 (1:0)

Góly: 38. Džeko, 58. Zaniolo - 55. Hernandez

AC Fiorentina – Lazio Rím 1:2 (1:1)

Góly: 27. Chiesa – 23. Correa, 89. Immobile, ČK: 90.+6 Ranieri (Fiorentina)