Tipsport liga: Banská Bystrica vyhrala v Detve a udržala sa na čele, Košice doma zaváhali

Na radosť hráčov Nových Zámkov z výhry v  predĺžení v Košiciach
Na radosť hráčov Nových Zámkov z výhry v predĺžení v Košiciach — Foto: TASR/Milan Kapusta

Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice si postrážili vedúcu pozíciu v tabuľke Tipsport Ligy.

Bratislava 22. októbra (TASR) - Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice si postrážili vedúcu pozíciu v tabuľke Tipsport Ligy. V utorňajšom zápase 15. kola zvíťazili na detvianskom ľade 5:1 a na čele sú naďalej o dva body pred Zvolenom, ktorý uspel v Poprade 4:3. Na tretej priečke figuruje Slovan so štvorbodovým mankom na lídra. Bratislavčania zdolali 3:2 po samostatných nájazdoch Liptovský Mikuláš, ten je na poslednom mieste s deviatimi bodmi.

Katastrofálna prvá tretina Slovana

Domáci nezačal vôbec dobre a už po 100 sekundách prehrávali. Brust vyrazil strelu Macíka pred seba a k puku sa najrýchlejšie dostal Vybiral, ktorý ho dorazil do odkrytej bránky - 0:1.

Aj v ďalších minútach mali jasne navrch hostia, ktorí mohli zvýšiť náskok pri presilovke i šanci Krišku, ktorý išiel sám na Brusta, ale podarilo sa im to až v 7. minúte. Po Kuraliho strele sa odrazil puk medzi kruhy, kde bol pripravený Lištiak a ponad pravý betón Brusta zvýšil na 2:0.

Slovan sa dostal do lepšej šance až v 9. minúte, no výborne zasiahol Zalivin, keď odpálil puk, ktorý smeroval do siete. Posledný tím tabuľky už domácich v prvej tretine do veľkých šancí nepustil a do kabín išiel s dvojgólovým náskokom. V závere tretiny sa dostal z ľavej strany pred bránku Hudec, ale Zalivin mu dobre zmenšil strelecký uhol.

Bratislavčania prelomili streleckú smolu v polovici zápasu

Druhá tretina odštartovala dohrávanou presilovkou hostí, no v ďalších minútach prebrali taktovku "belasí" a rozbehli ofenzívny kolotoč. Na Zalivina sa rútil jeden útok za druhým, brankár Liptákov však predviedol niekoľko výborných zákrokov a držal čisté konto.

Neujala sa efektná strela pomedzi nohy Puliša a Zigovu dorážku v skrumáži zastavila žrď. Zalivin následne puk zaľahol. Slovan zlomil streleckú smolu až v 32. minúte pri hre 4 na 3, keď dorazil Meszárošovu strelu Žitný - 1:2.

Veľký nápor domácich pokračoval aj v zostávajúcich minútach druhého dejstva, ale ďalšie góly už nepriniesol. Obrovskú šancu mal v 38. minúte Jendek, ale svoj nájazd na Zalivina nepremenil na vyrovnávajúci gól. Liptáci vystrelili počas druhej tretiny na bránku len dvakrát, Slovan 14-krát.

Rozhodovali až samostatné nájazdy

Aj tretia tretina sa niesla v snahe Slovana o obrat zápasu. V 45. minúte sa dostali do prečíslenia traja na dvoch, Sloboda zvolil samostatné zakončenie a to sa neujalo. "Belasí" si zahrali od 46. minúty ďalšiu presilovku, v ktorej mali dobré šance Bondra a Šedivý, ale Zalivin držal svoj tím na víťaznej ceste.

Liptáci mohli rozhodnúť v 49. minúte, keď išli dvaja na jedného, no Brust si s Uhríkovou strelou poradil. Nasledovala ďalšia presilovka domácich, no ani v nej vyrovnávajúci gól neprišiel. Ten prišiel až v 58. minúte pri hre bez brankára z hokejky Matouška, ktorý poslal duel do predĺženia.

Slovan ho odštartoval ďalšou presilovkou, v ktorej mal čistú šancu Abdul, ale zblízka netrafil odkrytú bránku. O triumfe Slovana rozhodol v samostatných nájazdoch Abdul.

Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 pp a sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 32. Žitný (Meszároš, Štajnoch), 59. Matoušek (Abdul, Šedivý), rozh. sam. nájazd Abdul - 2. Vybiral (Macík, Mezovský), 7. Lištiak (Kurali, Ri. Huna).

Rozhodcovia: Müllner, Nagy - Jedlička, Soltész, vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2904 divákov

Slovan Bratislava: Brust – Sersen, Bačik, Štajnoch, Meszároš, Podlipnik, Šedivý, Hudec – Bondra, Zigo, Abdul – Žitný, Kukumberg, Pance – Jendek, Puliš, Matoušek – Miklík, Urbánek, Sloboda

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Zalivin — Droppa, Petran, Kurali, Stehlík, Roman, Mezovský, Nemec, Smutný — Kriška, Uhrík, J. Sukeľ — Macík, Lištiak, Ri. Huna — Lunter, Oško, Vybiral - Ru. Huna, Ró. Huna, Nechaj