NHL: Dallas so Sekerom vybojoval prvé domáce víťazstvo, Marinčinov smolný moment

Brankár Anders Nilsson (31) z Ottawy Senators blokuje strelu Tylera Seguina z Dallasu Stars počas zápasu zámorskej NHL 21. októbra 2019 v Dallase — Foto: TASR/AP

Hokejisti Dallasu Stars aj so Slovákom Andrejom Sekerom dosiahli druhé víťazstvo za sebou, tretie v tejto sezóne NH.

New York 22. októbra (TASR) - Hokejisti Dallasu Stars aj so Slovákom Andrejom Sekerom dosiahli druhé víťazstvo za sebou, tretie v tejto sezóne NHL. V noci na utorok zdolali na vlastnom ľade Ottawu Senators 2:1.

Stars viedli po góloch Radka Faksu a Joea Pavelského 2:0, hosťom sa podarilo v 59. minúte už iba skorigovať zásluhou ruskej posily z NY Rangers Vladislava Namestnikova. Brankár "hviezd" Anton Chudobin tak prišiel o shutout 73 sekúnd pred koncom duelu.

Prvé domáce víťazstvo pre Dallas

„Ak mám byť úprimný, nemal som veľa práce, lebo chalani predo mnou hrali skutočne výborne. Pre brankára je však takýto zápas, v ktorom si málo siahnete na puk, veľmi náročný. Musíte zostať celý čas koncentrovaný," povedal pre oficiálny web ligy Chudobin, ktorý predviedol 19 úspešných zákrokov. Dallas vybojoval prvé domáce víťazstvo v sezóne, v predošlých troch dueloch v American Airlines Center ťahal za kratší koniec.

„Odohrali sme dobrých 60 minút. Jediná vec, ktorá sa mi nepáčila, bolo pár strát pukov v druhej tretine," poznamenal tréner Dallasu Jim Montgomery. Sekera odohral 20:16 minúty, dvakrát vystrelil na bránku súpera a inkasoval dvojminútový trest. Kým Dallas sa po slabom štarte posunul už na 11. priečku v Západnej konferencii, Ottawa sa naďalej trápi a zostáva na chvoste tabuľky Východnej konferencie.

Nešťastný teč Marinčina

Toronto, v ktorého zostave bol aj slovenský obranca Martin Marinčin, podľahlo doma Columbusu 3:4 po predĺžení. Maple Leafs zrážali dolu defenzívne chyby útočných opôr Mitcha Marnera a Austona Matthewsa, napriek tomu dokázali otočiť skóre z 0:2 na 3:2.

Koncovka duelu však patrila Blue Jackets, víťazný gól strelil z trestného strieľania Gustav Nyquist. Švédskeho útočníka fauloval v predĺžení Marner, pri trestnom strieľaní nevymýšľal žiaden blafák, Frederika Andersena prekonal razantnou, dobre umiestnenou strelou.

„Sú to super pocity. Predchádzajúce dva zápasy sme prehrali v predĺžení, tentoraz sme chceli byť za každú cenu na víťaznej strane," povedal Nyquist. Ten ako prvý hráč v klubovej histórii rozhodol zápas z trestného strieľania v predĺžení.

Dvadsaťsedemročný Marinčin absolvoval 8:30 minúty a na konte mal mínusový bod. Pri góle Pierra-Luca Duboisa sa puk nešťastne odrazil do bránky práve od korčule slovenského zadáka.

Obhajcovia pretrhli nepríjemnú šnúru

Obhajcovia Stanleyho pohára St. Louis Blues pretrhli šnúru štyroch prehier, keď doma triumfovali nad Coloradom 3:1. Hráči Avalanche prvýkrát v sezóne vyšli bodovo naprázdno, navyše prišli aj o hviezdneho fínskeho krídelníka Mikka Rantanena, ktorý v druhej tretine utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela.

„Bodovali sme v ôsmich zápasoch za sebou a nikdy nechcete stratiť takúto šnúru, no raz to muselo prísť. Musíme si oddýchnuť a pripraviť sa na najbližší súboj s Vegas," povedal tréner Colorada Jared Bednar. Rozsah zranenia Rantanena, ktorý si stihol v zápase pripísať asistenciu, mali určiť utorkové vyšetrenia.

Jeden z gólov Colorada dal Nathan MacKinnon, ktorý natiahol svoju bodovú sériu už na deväť stretnutí (5+7). Len ako piaty hráč v profiligovej histórii bodoval v každom z prvých deviatich duelov sezóny.

Rovnako po štyroch dueloch sa tešila aj Philadelphia, ktorá pred vlastnými fanúšikmi zdolala Vegas Golden Knights 6:2. Dvoma gólmi a asistenciou prispel k triumfu Rakúšan Michael Raffl.

Výsledky:

Philadelphia - Vegas 6:2, Toronto - Columbus 3:4 pp, St. Louis - Colorado 3:1, Dallas - Ottawa 2:1