Fortuna Liga: Slovan si poradil so Žiarom nad Hronom, Žilina zaváhala s Michalovcami

Na snímke zľava v popredí Arťom Suchockij (Slovan) a David Hrnčár (Pohronie)
Na snímke zľava v popredí Arťom Suchockij (Slovan) a David Hrnčár (Pohronie) — Foto: TASR/Dano Veselský

Na čele tabuľky je stále bratislavský Slovan.

Nitra doma podľahla Trenčínu

V prvej desaťminútovke skromne zaplnené tribúny na štadióne pod Zoborom veľa vzruchu v pokutových územiach nevideli. Do prvej vážnejšej šance sa dostali domáci v 13. minúte, keď Faškovu strelu z hranice šestnástky brankár Macík s námahou vyrazil na rohový kop. O 9 minút neskôr sa o slovo opäť prihlásili nitrianski futbalisti. Po spolupráci Gatarič – Faško sa opäť v plnej kráse predviedol brankár Liptákov.

Na prvý gól si hŕstka divákov musela počkať do 38. minúty. V nej Farkaš nešťastne tečoval strelu Takáča do vlastnej bránky a Ružomberok išiel do vedenia. Onedlho mohol byť náskok hostí už dvojgólový, no proti strele Regáliho výborne zakročil brankár Šípoš. Na prestávku odchádzali zverenci Jána Haspru s jednogólovým náskokom.

Do druhého polčasu naskočili lepšie hostia. V obrovskej šanci sa najprv ocitol Takáč, no proti brankárovi Nitry nepochodil a onedlho sa Šípoš vyznamenal aj po nebezpečnej hlavičkovej koncovke Regáliho. Po hodine hry výborne zakombinovala dvojica Bobček – Takáč, no druhý menovaný si následne s koncovkou vôbec nepotykal. Potom sa už k slovu dostali domáci.

V 71. minúte "nabil" po peknej akcii Šefčík voľnému Chobotovi, ktorého umiestnená strela zvnútra šestnástky skončila v sieti a bolo 1:1. Nerozhodný výsledok však dlho nevydržal. Už o minútu Šefčík na opačnej strane v sklze fauloval v šestnástke Regáliho a hlavný rozhodca Kružliak nekompromisne ukázal na biely bod.

Nariadenú jedenástku premenil Twardzik a "Ruža" opäť viedla. V ďalšom priebehu sa Nitre už ani napriek snahe vyrovnať nepodarilo a Liptáci si po tesnej výhre odniesli spod Zobora všetky body.

FC Nitra – MFK Ružomberok 1:2 (0:1)

Góly: 71. Chobot - 38. Farkaš (vlastný), 73. Twardzik (z 11 m).

Rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Roszbeck, ŽK: Podhorin, Farkaš, Chobot - Takáč, 518 divákov

Nitra: Šípoš – Magda, Farkaš, Podhorin – Šefčík (80. Mikuš), Bílovský, Faško, Chobot – Štefanec (55. M. Fábry) – Gatarič, Ristovski

Ružomberok: Macík – Bobček (87. Múdry), Čurma, Kojnok (85. Jedinák), Kostadinov – Maslo, Mojžiš, Regáli, Takáč – Twardzik, Zsigmund