Tipsport liga: Slovan zastavil sériu Detvy, Liptáci s debaklom

Na snímke zľava Michal Sersen (Slovan) a Jakub Žilka (Detva)
Na snímke zľava Michal Sersen (Slovan) a Jakub Žilka (Detva) — Foto: TASR/Ján Krošlák

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v repríze finále uplynulej sezóny na ľade HK Nitra 2:1. "Barani" sú vďaka triumfu aj naďalej na čele tabuľky Tipsport Ligy 2019/2010.

Bratislava 13. októbra (TASR) -  Druhý je Slovan Bratislava, ktorý zvíťazil v Detve 4:2. Domácim tak prestrihol víťaznú päťzápasovú šnúru. Slovan naopak zvíťazil po piaty raz za sebou. Trenčín zvíťazil v Miškovci 4:2, z Maďarska naopak odišli s debaklom 0:6 hokejisti Liptovského Mikuláša.

Nováčik z Michaloviec doma nestačil na Zvolen 2:5 a Poprad zvíťazil nad Novými Zámkami 1:0.

Trenčín si z Maďarska vezie tri body

O víťazovi zápasu rozhodla už úvodná tretina. Hosťujúci brankár Tomek si síce pripísal prvý zákrok zápasu, ale góly potom padali len do siete Rajnu. Najskôr využil dvojnásobnú početnú výhodu Brandon Alderson, v pokračujúcej klasickej presilovke 5 na 4 sa presadil aj Adam Lapšanský. Trenčanom dali góly krídla a do konca 1. tretiny strelili ešte jeden gól zásluhou Josefa Mikysku.

Do druhej časti vstúpil Miškovec so zmenou na brankárskom poste, ale v 26. minúte strelil Peter Sojčík štvrtý gól Dukly. Nádej do žíl domácich vlial vzápätí David Rodman, Trenčania sa potom nechali trikrát po sebe vylúčiť. Tretiu početnú výhodu v sérii zužitkoval János Vas a hostia viedli už len o dva góly.

V tretej tretine mali prvú šancu hostia, Švec mohol definitívne rozhodnúť, ale v samostatnom nájazde ho vychytal brankár Adorján. Miškovec mal neskôr aj ďalšie šance, ale Trenčín si už nenechal víťazstvo vziať. V závere duelu ešte dostal divákov do varu pästný súboj Beauvillera so Sládokom.

DVTK Miškovec - Dukla Trenčín 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)

Góly: 27. Rodman (D. Kiss, Harrison), 35. Vas (Vandane, Dudás) – 9. Alderson (McCormack, Mikyska), 10. Lapšanský (Coughler, Štach), 19. Mikyska (Alderson), 26. Sojčík (Mikyska).

Rozhodovali: Štefík, Výleta – J. Konc ml., Šoltés, vylúčení: 10:6 na 2 min, navyše Beauviller /Miškovec/ 10 min a Sládok /Trenčín/ 5+10+DKZ za bitku, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1045 divákov.

DVTK Miškovec: Rajna (21. Adorján) – Ross, Dudás, Láda, Vandane, Szirányi, D. Kiss, Göz, Farkas – Beach, Vas, Reszegh – Rodman, Harrison, Magosi – Beauviller, Galanisz, Ritó – Vojtkó, Lövei, P. Kiss

Dukla Trenčín: Tomek – McCormack, Rajnoha, Sládok, Štach, Stacha, Kajínek, Luhový, Dúžek – Alderson, Mikyska, Sojčík – Coughler, Sádecký, Lapšanský – Švec, Radjenovic, Bartovič – Chromiak, Ferenyi, Džugan

Zvyšné výsledky nájdete na ďalších stranách.