Žena sa prechádzala po lese, keď natrafila na opustený dom. Vošla dnu a jej život sa navždy zmenil
Kristián Plaštiak
Kristián Plaštiak

Žena sa prechádzala po lese, keď natrafila na opustený dom. Vošla dnu a jej život sa navždy zmenil

Deň, keď sa objavila v jeho dome, muž prehlásil za najlepší deň jeho života. Leslie je rada, že pomohla starému človeku.

— Foto: Instagram/__the_tourist__

TORONTO 13. októbra - Mladá Leslie Davidová miluje fotenie, no ešte radšej navštevuje staré a polorozpadnuté domy, v ktorých číha temnota a sála z nich minulosť. Všetko starostlivo zaznamenáva fotoaparátom a neskôr tieto fotografie pridá na svoj profil s názvomm The Tourist na sociálnej sieti Instagram. To, čo sa jej prihodilo pred niekoľkými rokmi, vám pripomenie scénu z hororu, no nemusíte sa báť, všetko sa skončí šťastne.

Nečakaný obyvateľ

„Toto je Lawrence,“ napísala Leslie k fotke, ktorú zverejnila 8. júna 2015. „Žije v dome, ktorý som považovala za opustený. Príjazdová cesta k nemu je celá zarastená, strecha sa prehýba a je na spadnutie, a interiér by človeka presvedčil, že ide o neobývané územie. “

Muža našla v obývačke, pretože do iných miestností v dome nedokázal kvôli dezolátnosti stavby prejsť. „Celý čas je tu sám,“ pokračuje. „Chýba mu pravé oko a ľavé mu postihuje sivý zákal. Bol milý a dokonca mi dovolil, aby som ho odfotografovala,“ opisuje zvedavá Leslie v príspevku. Následne v Lawrenceovom dome strávila niekoľko hodín a sľúbila mu, že sa ešte vráti.

„Toto je Lawrence...“
„Toto je Lawrence...“ Foto: Instagram/__the_tourist__

Hostiteľ bol návšteve vďačný

Ako informuje portál InspireMore, krátko potom ho fotografka začala pravidelne navštevovať. Trávili spolu čas, jedli, pili a zhovárali sa o živote. Dozvedela sa o mužovom živote a jeho problémoch, ktoré ho dostali na miesto, kde sa v tom čase nachádzal. Všetko sa začalo v roku 2000, keď mu býk zlomil stehennú kosť. Jeho zdravie sa odvtedy nie a nie zlepšiť. Starší organizmus je náchylnejší na zranenia a ich rekonvalescencia si žiada viac času.

Upratala jeho dom

Fotografka sa rozhodla, že kontaktuje miestnu firmu, aby pomohla s uprataním starcovho obydlia. Chcela, aby zažil, aké je to žiť v poriadku, pretože nevedela, koľko času mu ešte zostáva. Neskôr mu však pomohla nájsť vhodné sanatórium, kde, ako dúfala, by sa Lawrence mohol opäť socializovať. Pravidelne ho navštevuje a na Instagram pridáva fotky s Lawrenceom.

Vonkajšok domu, ktorý Leslie „ukradol“ srdce.
Vonkajšok domu, ktorý Leslie „ukradol“ srdce. Foto: Instagram/__the_tourist__

Otočila mu život o stoosemdesiat stupňov

Mužovi sa v jeho novom domove páči. Leslie ho navštevuje aj tu. Stali sa z nich priatelia a Leslie verí, že jej príbeh inšpiruje iných ľudí, aby neodsudzovali starých ľudí po prvom stretnutí. V každom staršom človeku je podľa fotografkiných slov stará duša, ktorá toho veľa zažila.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Update: A few weeks ago my friend asked if I would go to a church BBQ with him ... Our first outing!!! I was so happy he had asked me and couldn't wait to go. Tonight was our dinner date ... The food was amazing .. Provided by the local farmers in the neighbourhood and way too much pie baked by all their lovely wives. It was great to see him out of the house and around the people he's known his whole life. Driving home tonight I couldn't help but think to myself how lucky I am to have this opportunity to be a part of such a wonderful persons life. My friend is truly a blessing xo #thetourist #lost_souls #new_friends #abandoned

Príspevok, ktorý zdieľa The_Tourist ? (@__the_tourist__),

Najlepší deň v živote

„Lawrence ma dokonca informoval aj o tom, že chce, aby som bola na jeho pohrebe. Povedala som mu, že tam určite budem,“ sľubuje mladá žena. „Podelil sa so mnou o niečo, čo vo mne zostane navždy. Povedal, že deň, keď som sa objavila v jeho dome, bol najlepším dňom jeho života.“

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…