Charterová sezóna košického letiska sa opäť ukazuje ako rekordná
TASR
TASR

Charterová sezóna košického letiska sa opäť ukazuje ako rekordná

TASR o tom v utorok informovala Karolína Linhartová z košického letiska.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Roman Hanc

Košice 8. októbra (TASR) – Letisko Košice privítalo od začiatku apríla do konca septembra tohto roka 182.855 dovolenkárov, čo medziročne predstavuje nárast o 9,3 %. Celkovo letiskom za prvých deväť mesiacov roka 2019 prešlo 473.134 cestujúcich, čo je oproti minulému roku nárast o 5,5 %.

Letná charterová sezóna odštartovala už 19. apríla letom do egyptskej Hurghady. Cestovné kancelárie ponúkali počas celej sezóny s odletom z Košíc celkovo 13 destinácií v deviatich krajinách. Doteraz najnavštevovanejšími destináciami počas stále prebiehajúcej charterovej sezóny boli Antalya (Turecko) - 74.666 cestujúcich, Burgas (Bulharsko) – 28.018 a Rodos (Grécko) – 15.115.

Úplnou novinkou bola sezónna pravidelná linka do cyperskej metropoly Larnaka, ktorú prevádzkovala od 11. júna spoločnosť Cyprus Airways raz týždenne. Lietalo sa každý utorok až do konca septembra lietadlom typu Airbus A319 s kapacitou 144 sedadiel. Na leto 2020 letecká spoločnosť okrem linky do Larnaky pripravuje aj spojenie z Košíc na Korfu.

Zmenou v charterovom letovom poriadku oproti minulým rokom je výrazný nárast počtu leteckých spoločností, ktoré lety do jednotlivých prímorských destinácií prevádzkujú. Okrem stabilných partnerov, ako Smartwings, Bulgaria Air či Tailwind, pribudli aj nové letecké spoločnosti, ako Anadolujet, Pegasus, Orange2Fly alebo Astra Airlines.

Ponuka letov je k dispozícii aj po letných prázdninách. V období až do 25. októbra sa lieta do destinácií, ako Rodos, Heraklion, Antalya, Hurghada a Larnaka. Posledný charterový let je aktuálne plánovaný na 15. novembra s odletom do Hurghady v Egypte.

„Po minuloročnej rekordnej charterovej sezóne sme boli v očakávaniach na toto leto opatrní. Avšak cestujúci z našej širokej spádovej oblasti opäť potvrdili, že lietajú z Košíc radi, a to nás veľmi teší. Vďaka dobre pripravenej ponuke zo strany cestovných kancelárií a obrovskému záujmu cestujúcich o odlety z Košíc všetko nasvedčuje tomu, že aj táto letná sezóna by mohla byť pre letisko Košice rekordnou," uviedol výkonný riaditeľ košického letiska Michael Tmej.

K pravidelným dopravcom z košického letiska patria LOT, Austrian Airlines, ČSA, Eurowings alebo nízkonákladový Wizzair. Od 27. októbra sa obnoví priama letecká linka z Košíc do nemeckého Düsseldorfu so spoločnosťou Eurowings. Do Düsseldorfu sa bude lietať štyrikrát týždenne, a to každý pondelok, stredu, piatok a nedeľu.

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…