Veľké derby v Taliansku ovládol Juventus. Stará dáma zvíťazila na pôde Interu

Hráč Juventusu Gonzalo Higuain
Hráč Juventusu Gonzalo Higuain — Foto: TASR/AP

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom derby 7. kola talianskej Serie A na pôde Interu Miláno 2:1 a svojho súpera preskočili na čele tabuľky.

Rím 6. októbra (TASR) – "Stará dáma" má na konte 19 bodov, druhý Inter o jeden menej. Hostia sa ujali vedenia už 4. minúte, keď sa presadil krížnou strelou spoza obrancu Paulo Dybala. Na jeho gól odpovedal v 18. minúte Lautaro Martinez z penalty, no triumf hostí zabezpečil desať minút pred koncom riadneho času po rýchlej kombinačnej akcii Gonzalo Higuain. V drese domácich odohral celý duel slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar.

V ďalšom zápase zvíťazila Fiorentina nad Udinese 1:0. Duel rozhodol v 72. minúte po centri od rohovej zástavky hlavou srbský obranca Nikola Milenkovič. Oba rímske kluby v nedeľu remizovali, Lazio na ihrisku Bologne 2:2 a AS na Stadio Olimpico s Cagliari 1:1. Slovenský obranca Denis Vavro sedel len na striedačke Lazia.