Fortuna liga: Slovan iba remizoval v Ružomberku, bod zachraňoval kanonier Šporar

Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák mladší
Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák mladší — Foto: TASR/Jakub Kotian

Úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava remizoval v nedeľňajšom zápase 11. kola Fortuna ligy na pôde MFK Ružomberok 1:1.

Ružomberok 6. októbra (TASR) - Tréner "belasých" Ján Kozák mladší urobil oproti štvrtkovému duelu Európskej ligy v portugalskej Brage v základnej jedenástke šesť zmien. Domáci sa majstra nezľakli a do zápasu vstúpili s gurážou.

Pod úvodný strelecký pokus sa už v 2. minúte podpísal Qose, keď z 20 m tesne minul pravý dolný roh bratislavskej brány. V 10. minúte vyslal na druhej strane razantnú krížnu strelu De Marco, ale namieril priamo na Macíka. V 16. minúte sa zoči–voči Greifovi ocitol Regáli, ale nenachystal si najlepšie streleckú parketu a brankár Bratislavčanov ho vychytal.

V 39. minúte Ružomberčania predviedli krásnu akciu a Bobček po spolupráci s Regálim otvoril skóre. V 44. minúte po ľavej strane prenikol Regáli, lenže Kostadinovovi, ktorý stál na "päťke", koncovka podľa predstáv nevyšla. Slovanisti v úvodnej štyridsaťpäťminútovke neukázali vpredu takmer nič a Macíka ani raz vážnejšie neohrozili.

Tlak priniesol vyrovnanie

Po zmene strán otestoval v 51. minúte z väčšej vzdialenosti Macíka Dražič, ktorý bol o tri minúty neskôr blízko vyrovnaniu. Do centrovanej lopty však nestihol nastaviť hlavu. V 59. minúte Kojnok posadil loptu na hlavu Regálimu, lenže ten zblízka mieril o kúsok nad. Ako časomer ukrajoval zo zápasovej porcie, "belasí" sa čoraz viac tlačili na domácu polovicu. Postupne Ján Kozák mladší poslal na ihrisko Mohu, Holmana i Šporara.

V 73. minúte sa po rýchlom brejku Liptáci postarali o závar pred súperovou bránou. V 84. minúte striedajúci Šporar napriahol spoza veľkého vápna a prízemnou strelou od žrde vyrovnal. Vzápätí zase Ružomberčania podkúrili hosťom. Najprv pálil Regáli do hráča, vzápätí Zsigmunda vychytal Greif a Novotného hlavička nenašla cieľ.

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 39. Bobček – 84. Šporar. Rozhodovali: Glova - Hrčka, Bednár, ŽK: Zsigmund, Kostadinov, Regáli – Holman, 2086 divákov.

Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik – Kojnok, Qose (83. Takáč), Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, T. Bobček (77. Novotný) – Regáli (90+. Filinský)

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Abena, De Marco – Ljubičič – Daniel, Rabiu (75. Šporar), Dražič (65. Moha), Nono (68. Holman) – Strelec.