Tipsport liga: Líder zakopol v Poprade, Banská Bystrica aj Slovan víťazne

Na snímke hráč Košíc Tomáš Slovák (vľavo) a hráč Popradu Jörgen Karterud
Na snímke hráč Košíc Tomáš Slovák (vľavo) a hráč Popradu Jörgen Karterud — Foto: TASR/Oliver Ondráš

Hokejisti HC Košice prehrali v nedeľnom súboji 10. kola Tipsport Ligy na ľade HK Poprad 2:3 po predĺžení, napriek tomu zostali naďalej na čele tabuľky.

Úvod krajského derby patril domácim. Mali hernú prevahu, ale pri strelách Morrisona a Mezeia dobre zasiahol Kristín. Hostia sa spoliehali na brejky. Jednu z mála šancí mal Ordzovenský, ktorý mohol využiť clonu pred Hanuljakom, avšak puk zastavil brániaci hráč stojaci pred bránkoviskom. V 16. minúte Kollár nepríjemne atakoval Kováčika a nitriansky útočník putoval pod sprchy. Päťminútovú presilovku hostia nevyužili.

Bezgólový stav sa zmenil prvýkrát v 28. minúte, keď po sérii zakázaných uvoľnení pozbieral domáci Blackwater zvyšky síl a poslal Nitranov do vedenia - 1:0. O minútu neskôr v strednom pásme poslal Fábry k zemi Fominycha, ktorého to zjavne veľmi zabolelo. Hosťujúci útočník bol trochu prísne vylúčený do konca stretnutia. V 31. minúte tvrdo vypálil Morrison a odrazený puk poslal do bránky Scheidl - 2:0. Nitrania boli pri chuti a v 32. minúte švihom pridal tretí gól kapitán Mezei. Výbornú tretinu zo strany domácich uzavrel gólom na 4:0 Blackwater. Strelou do vinkla vyhnal z brány Kristína a toho nahradil Pavlas.

Hosťom sa nedarilo, ich kombinácie neboli súvislé a veľakrát končili nepresnou prihrávkou. Domácim zápas chutil a mohli pridať i ďalšie góly, ale Kerbashian minul odkrytú bránku a Blackwaterovu strelu zastavila žrď. V predposlednej minúte predviedli peknú kombináciu v prečíslení dvoch na nikoho Pätoprstý a Minárik, ale druhý z nich Pavlasa neprekonal. Hostia mali možnosť streliť v záverečnej presilovke o dvoch hráčov aspoň čestný gól, to sa im však nepodarilo a Hanuljak si udržal nulu.

HK Nitra - HC Mikron Nové Zámky 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Góly: 28. Blackwater (Kerbašian, Morrison), 31. Scheidl (Morrison, Blackwater), 32. Mezei (Lušňák, Morrison), 36. Blackwater (Kerbašian, Versteeg). Rozhodovali: Müllner, Goga - Gegáň, Jedlička, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Kollár 5+DKZ za vrazenie na mantinel - Fábry 5+DKZ za pád pod nohy, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2313 divákov.

Nitra: Hanuljak – Mezei, Morrrison, Olsen, Versteeg, Pupák, Rais, A. Sloboda, Korím - Blackwater, Kerbashian, Lušňák – Fominych, Kollár, Csányi – Scheidl, Čaládi, Rác – Pätoprstý, Minárik, Hrušík

Nové Zámky: Kristín (36. Pavlas) – Hain, Drtina, Ordzovenský, Hatala, P. Mikuš, Pavúk, Dlugoš, Ondrušek - J. Jurík, R. Hruška, Pospíšil – Stupka, Urban, Bajtek – Mikula, Fábry, Rogoň – Andrisík, Kováčik, Bečka