La liga: Real Madrid stále na čele tabuľky aj vďaka výhre v Granade

Futbalista Realu Madrid Luka Modrič sa teší po strelení gólu v zápase 8. kola La Ligy Real Madrid - Granada v Madride 5. októbra 2019. — Foto: TASR/AP

Real Madrid si výhoru upevnil vedenie v tabuľke.

Madrid 5. októbra (TASR) - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 8. kole španielskej La ligy nad Granadou 4:2 a upevnili si vedenie v tabuľke. Pred sobotňajším súperom majú štvorbodový náskok. "Biely balet" položil základ triumfu v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Karim Benzema s Edenom Hazardom.

Tretí gól pridal po zmene strán tvorca hry Realu Luka Modrič, ktorý v 34. minúte vystriedal zraneného Toniho Kroosa. Granada v druhej polovici druhého polčasu zápas zdramatizovala a znížila na 2:3, no v nadstavenom čase inkasovala štvrtý gól z kopačky Jamesa Rodrigueza. Futbalisti Leganes prehrali v úvodnom sobotňajšom zápase na domácej pôde s Levante 1:2.

La Liga - 8. kolo:

Real Madrid - Granada 4:2 (2:0)

Góly: 2. Benzema, 45+1. Hazard, 61. Modrič, 90+2. James - 69. Machis, 77. Duarte

CD Leganes - Levante UD 1:2 (0:1)

Góly: 76. Braithwaite – 45+2. Martí (11 m), 49. Campana