MŠVVaŠ podporuje vzdelávanie informatiky na školách pomocou projektu
TASR
TASR

MŠVVaŠ podporuje vzdelávanie informatiky na školách pomocou projektu

Projekt bol Ministerstvom práce, sociálnych veci a rodiny SR v operačnom programe Ľudské zdroje vybraný ako úspešný príklad dobrej praxe. Potrvá do októbra 2020.

Ilustračná snímka — Foto: TASR

Bratislava 5. októbra (TASR) - Národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie sa za tri roky zúčastnilo 40.012 študentov. Projekt realizuje Centrum vedecko-technických informácií SR, chce tak podporiť vzdelávanie informatiky na školách. TASR o tom informovalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a šport (MŠVVaŠ) SR.

Do akadémie sa doteraz zapojilo 38.062 žiakov zo základných a stredných škôl a 1950 vysokoškolákov. "Cieľom projektu je vytvorenie modelu vzdelávania mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby trhu práce so zameraním na informatiku a informačné a komunikačné technológie," uviedol rezort.

Národný projekt prináša základným a stredným školám bádateľsky orientované vzdelávanie informatiky, matematiky a prírodovedných predmetov. "Vďaka nemu sa realizujú nové akreditované kurzy kontinuálneho vzdelávania, nové aktivity neformálneho vzdelávania pre učiteľov ako popularizačné prednášky či exkurzie v IT firmách," vysvetľuje ministerstvo školstva.

Dôležité je vytváranie väzieb a partnerstiev medzi základnými, strednými a vysokými školami a IT firmami. Veľkým prínosom je podľa rezortu zmena postojov žiakov k štúdiu informatických odborov. Pomocou programu chcú zvýšiť aj záujem dievčat v tejto oblasti. "Pre učiteľov je to získanie didaktických kompetencií v súlade s najnovšími trendmi vyučovania prírodných a technických vied, matematiky a informatiky. Spolupráca učiteľov s IT firmami a vysokými školami vytvára dlhodobé podnetné prostredie pre ich ďalší odborný rast," povedalo MŠVVaŠ.

Projekt bol Ministerstvom práce, sociálnych veci a rodiny SR v operačnom programe Ľudské zdroje vybraný ako úspešný príklad dobrej praxe. Potrvá do októbra 2020.

Zlepšovania digitálnych kompetencií detí a žiakov má zabezpečiť Program informatizácie školstva s výhľadom do roku 2030. Jedným z opatrení by mala byť podpora inklúzie prostredníctvom digitálnych informačno-komunikačných technológií. Na programe spolupracuje MŠVVaŠ s odbornou verejnosťou.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…