Zlato v chôdzi z MS v atletike putuje opäť do Japonska, na 20 km triumfoval Jamaniši

Japonský chodec Tošikazu Jamaniši sa teší po triumfe na 20 km na atletických MS v katarskej Dauhe 5. októbra 2019. Druhý skončil Rus Vasilij Mizinov v neutrálnom drese s odstupom 15 sekúnd a bronz získal Švéd Perseus Karlström, ktorý zaostal ďalších 11 sekúnd. — Foto: TASR/AP

Jamaniši potvrdil, že Japonci sa s náročnými klimatickými podmienkami v Dauhe dokážu vysporiadať a napodobnil triumf krajana Jusukeho Suzukiho na päťdesiatke.

Dauha 5. októbra (TASR) - Japonský chodec Tošikazu Jamaniši triumfoval na atletických MS v katarskej Dauhe na trati 20 km časom 1:26,34 hod. Druhý skončil Rus Vasilij Mizinov v neutrálnom drese s odstupom 15 sekúnd a bronz získal Švéd Perseus Karlström, ktorý zaostal ďalších 11 sekúnd.

Jamaniši potvrdil, že Japonci sa s náročnými klimatickými podmienkami v Dauhe dokážu vysporiadať a napodobnil triumf krajana Jusukeho Suzukiho na päťdesiatke. Za zlatom začal putovať približne od 5. km, keď sa odpútal od ostatných súperov. V polovici trate mal čas 44,06 a náskok 17 sekúnd pred Karlströmom. Mizinov sa k striebru prepracoval až výborným finišom. Päť kilometrov pred cieľom bol ešte na štvrtej priečke s 13 sekundovým mankom na Švéda.

Muži - chôdza, 20 km: 1. Tošikazu Jamaniši (Jap.) 1:26,34 hod, 2. Vasilij Mizinov (Rus./Nez) 1:26,49, 3. Perseus Karlström (Švéd.) 1:27,00, 4. Christopher Linke (Nem.) 1:27,19, 5. Salih Korkmaz (Tur.) 1:27,35, 6. Koki Ikeda (Jap.) 1:29,02, 7. Tom Bosworth (V. Brit.) 1:29,34, 8. Kchaj-chua Wang (Čína) 1:29,52, 9. Ťia-sing Jin (Čína) 1:29,53, 10. Eiki Takahaši (Jap.) 1:30,04