Hokejisti Dukla Ingema Michalovce v piatkovom zápase porazili Mikron Nové Zámky 4:1

Na snímke vľavo brankár Andrej Košarišťan (HC Košice), vpravo Lukáš Toma (HK Dukla Ingema Michalovce) v zápase 8. kola hokejovej Tipsport Ligy HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce v utorok 1. októbra 2019 v Košiciach. — Foto: TASR/Milan Kapusta

Zámky si vypracovali tlak i niekoľko šancí, no Michalovce neprekonali

Michalovce 4. októbra (TASR) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 9. kola Tipsport ligy na domácom ľade nad HC Mikron Nové Zámky 4:1.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Domáce Michalovce mali výborný vstup do zápasu a už v 2. minúte sa ujali vedenia, keď sa strelou od modrej presadil Giľák. O päť minút neskôr pridal druhý gól Hvila. V 12. minúte predviedol nešetrný zákrok na súpera Mesikämmen, po ktorom sa strhla hromadná bitka. Fínsky obranca Michaloviec nakoniec dostal za napadnutie krku a hlavy 5+DKZ a hostia mali výbornú šancu na skorigovanie skóre. Zámky si vypracovali tlak i niekoľko šancí, no Trenčana neprekonali, v 14. minúte mu pomohla aj žŕdka.

Čo sa nepodarilo hosťom, vyšlo domácim opäť v úvode druhého dejstva, keď sa tečom zblízka presadil v početnej výhode Mašlonka a upravil na 3:0. Hokejisti Nových Zámkov sa nevzdávali, v ďalšom priebehu si vypracovali viacero dobrých príležitostí, no zlyhali v koncovke. V 37. minúte navyše pridal Lalancette v ďalšej presilovke už štvrtý gól Dukly a priblížil ju k víťazstvu.

Michalovčania si v záverečnej tretine pohodlný náskok pozorne strážili a súperovi nedovolili duel zdramatizovať. Ten si opäť zahral aj dve presilovky, no na dobre chytajúceho Trenčana recept nenašiel. Hosťom sa nakoniec podarilo znížiť až v 55. minúte, keď čestný úspech zaznamenal Bajtek, ale na výhre domácich už nič nezmenili.

Góly: 2. Giľák (Linet, Kolba), 7. Hvila (Galamboš, Mesaroš), 22. Mašlonka (Dalhuisen, Lalancette), 37. Lalancette (Juusela, Kolba) - 55. Bajtek (Ordzovenský, Jurík). Rozhodovali: Korba, Juhász - Beniač, Soltész, vylúčení: 11:8 na 2 min, navyše: Mesikämmen 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3527 divákov.