Európska liga: Wolverhampton zvíťazil gólom v závere, ďalšie zaváhanie Manchestru United

Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers zvíťazili vo štvrtkovom zápase 2. kola Európskej ligy UEFA 2019/2020 na pôde Besiktasu Istanbul 1:0.

Fred (vľavo) z Manchestru United a Fredrik Midtsjo z Alkmaaru — Foto: TASR/AP

Bratislava 3. októbra (TASR) - Anglický klub si pripísal prvé body do tabuľky K-skupiny, na jej čele je štvorbodový Slovan Bratislava, ktorý vo štvrtok remizoval na štadióne Sportingu Braga 2:2. Duel v Istanbule nemal príliš veľký náboj, v prvom polčase sa oba tímy sústredili najmä na pevné defenzívny a smerom dopredu toho príliš nepredviedli.

Aktívnejší boli domáci futbalisti, ktorí sa snažili tvoriť a niekoľkokrát aj pohrozili, no všetko to boli strely mimo priestor troch žrdí. Hostia v úvodnej polovici nevystrelili ani raz. Tesne pred prestávkou si takmer dal vlastný gól Connor Coady, keď si roh domácich zrazil do vlastnej tyčky.

Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil a šancí bolo ako maku. V 68. minúte mohol otvoriť skóre domáci Domagoj Vida, no jeho hlavička po rohu išla tesne vedľa bránky. Wolves si nechal svoje šance na samý záver duelu. Loptu dostal do siete najprv v 89. minúte Romain Saiss, ale gól neplatil pre ofsajd. V nadstavenom čase sa však dostal k lopte v šestnástke Willy Boly a rozhodol o triumfe hostí.

Basaksehir so Škrtelom o víťazstvo prišiel v závere

Istanbulský Basaksehir v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Škrtelom remizoval v domácom súboji J-skupiny s nemeckým celkom Borussia Mönchengladbach 1:1.

O prvý presný zásah sa postaral v 55. minúte Edin Visca po parádnej prihrávke za obranu od Enza Crivelliho, no hostia vyrovnali v nadstavenom čase zásluhou Patricka Herrmanna. Oba tímy majú na konte po jednom bode. V druhom stretnutí skupiny remizoval rakúsky Wolfsberger s AS Rím taktiež 1:1.

Manchester United nepotvrdil úlohu favorita, keď v L-skupine iba remizoval na ihrisku AZ Alkmaar 0:0. "Červení diabli" majú na konte štyri body a figurujú na 2. mieste tabuľky. Rovnaký počet bodov ale lepšie skóre má prvý Partizan Belehrad, ktorý zvíťazili na ihrisku FC Astana 2:1. Oba góly hostí strelil nigérijský útočník Umar Sadiq.