Mladík prešiel na bicykli z Indie až do Švédska, aby sa opäť stretol s jeho spriaznenou dušou
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Mladík prešiel na bicykli z Indie až do Švédska, aby sa opäť stretol s jeho spriaznenou dušou

Láska hory prenáša. Ind Pradyumna Kumar Mahanadia je toho jasným dôkazom. Chudobný mladík inšpirovaný proroctvom precestoval za láskou na dvoch kolesách viac ako 6000 kilometrov.

ŠTOKHOLM 5. októbra - Kumar sa narodil vo vzdialenej dedinke vo východnej Indii do kasty Nedotknuteľných, čo pre jeho budúcnosť neveštilo nič dobré. Ako jej člen nemal žiadnu nádej, že sa vymaní z okov chudoby a diskriminácie, pretože jej členovia sú najzavrhovanejší a najchudobnejší v rámci celého indického kastového systému.

Keď sa Kumar narodil, miestny astrológ mu predpovedal, že jeho manželkou sa stane hudobníčka z ďalekej krajiny. „V Indii je bežné, že rodičia volajú astrológov, keď sa im narodí dieťa. Podľa proroctva sme s manželkou nemali mať dohodnuté manželstvo ako mnoho ostatných ľudí v Indii. Moji rodičia povedali, že bude z ďalekej krajiny a bude narodená pod znamením Býka, bude majiteľkou džungle alebo lesa a bude hrať na flautu,“ povedal v rozhovore pre americký magazín National Geographic. Okrem toho proroctvo hovorilo, že Kumar bude pracovať s farbami a umením.

Dr P.K Mahanandia dnes.
Dr P.K Mahanandia dnes. Foto: Facebook/Dr P.K Mahanandia

Keď ju prvýkrát uvidel, roztriasli sa mu ruky

Kumar tvrdí, že proroctvu absolútne veril. Keď opustil rodnú dedinu, stal sa pouličným umelcom v uliciach najväčšieho mesta Indie, Dilí. Napriek tomu, že sa spriatelil s mnohými významnými ľuďmi, dokonca aj s premiérkou Indirou Gandhiovou, najdôležitejšia osoba, ktorú stretol v uliciach veľkomesta, bola Charlotte zo vzdialenej Škandinávie. Kumar si presne pamätá ich prvé stretnutie.

Foto: Facebook/Dr P.K Mahanandia

„Prišla ku mne žena s dlhými krásnymi blond vlasmi a modrými očami. Bol večer. Keď sa objavila pred mojim stojanom, cítil som sa ako v stave beztiaže. Jej oči boli také modré a veľké a okrúhle, mal som pocit, že nepozerá na mňa, ale do mňa, ako keby boli röntgenový prístroj,“ opísal stretnutie s dodatkom, že bol taký nervozný, že svoju osudovú ženu nedokázal v ten deň namaľovať. Triasli sa mu ruky. Požiadal ju, aby prišla na ďalší deň.

Charlotte sa vrátila ešte trikrát. Mladík namaľoval tri portréty. Vyšlo na povrch, že záhadná cudzinka je narodená v znamení býka, vlastní les a hrá na flautu, presne ako predpovedalo proroctvo.

Kumar a Charlotte si padli do oka.
Kumar a Charlotte si padli do oka. Foto: Facebook/Dr P.K Mahanandia

Mladý umelec sa jej zveril s proroctvom. Charlotte, ktorá mala v tom čase len 19 rokov, nebola vystrašená. Trochu ho však uzemnila. „Nepovedala som, že sa vezmeme. Povedala som, že pôjdeme do jeho rodnej dediny. Nasledovala som svoje srdce. Tam som sa stretla s jeho otcom, bratmi a sestrou. Páčili sa mi a ja som sa páčila im,“ povedala Charlotte pre National Geographic.

Diaľka ich nerozdelila

Dvojica strávila dva-tri týždne pohromade predtým, než sa Charlotte vrátila naspäť do Švédska. Ich príbeh lásky mohol ľahko skončiť. Mladý Kumar bol ale odhodlaný za svoju lásku bojovať.

Kumar bol odhodlaný naplniť proroctvo. Na bicykli zdolal niekoľko krajín.
Kumar bol odhodlaný naplniť proroctvo. Na bicykli zdolal niekoľko krajín. Foto: Facebook/Dr P.K Mahanandia

Po roku a pol odlúčenia umelec predal všetko, čo mal, a kúpil si bicykel. Vo vrecku mal len zopár drobných. Napriek tomu sa mu podarilo na bicykli zdolať takmer 10-tisíc kilometrov a oženiť sa so Charlotte, s ktorou tvoria pár už viac ako štyridsať rokov. Vychovali spolu syna a dcéru a ich láska je silnejšia ako kedykoľvek predtým.

Šťastná rodinka.
Šťastná rodinka. Foto: Facebook/Dr P.K Mahanandia

Ind prezradil aj recept na dlhé manželstvo. „Mám jedno tajomstvo. Neexistuje žiadne tajomstvo! Manželstvo je spojenie nielen fyzické, ale aj duchovné. Uznávajúc, že ​​umožňuje láske rásť ako vlnky na vode. Keď vstúpim do domu, zaparkujem svoje ego vonku. Ego je spojené s mysľou. Hovorím svojej ľudskej mysli šialená opica. Ale keď zaparkujete svoje ego vonku, vnútri domu je iba otvorenosť,“ ukončil.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…