Prírodný kameň do kúpeľne? Za nás určite áno
Inzercia
Inzercia

Prírodný kameň do kúpeľne? Za nás určite áno

Mramorová dlažba zaznamenala v posledných rokoch veľký comeback a my sa ani trochu nečudujeme. Ide o stáročiami overený materiál, ktorý je nielen nadčasový, ale aj praktický a najmä mimoriadne odolný. Je však vhodný do kúpeľne?

Mramor

Návrat prírodných materiálov neobišiel ani kúpeľne. Môžeme ho badať nielen na doplnkoch, akými sú kamenné umývadlá či parapety, ale aj v podobe obkladu či dlažby. Ak hľadáte vhodný kameň do kúpeľne, ideálnou voľbou je práve mramor. Mramor je hornina, ktorú tvorí z 95% kalcit, zvyšných 5% rôzne nerasty, ílovité hmoty či organické látky, ktoré zafarbujú inak biely kameň do rôznorodých odtieňov.

Foto: adn

Napriek tomu, že mramor sprevádza povesť chladného kameňa, opak je pravdou. Tento unikátny kameň ponúka širokú škálu farieb, medzi ktorými prevládajú aj teplé odtiene béžovej či napríklad ružovej. Dalo by sa teda povedať, že kúpeľňa obložená prírodným kameňom je akýmsi umeleckým dielom. Rôznorodosť kameňa, jeho nezameniteľná štruktúra a unikátne kresby, ktoré má na svedomí sama matka príroda, oživia každý interiér a dodajú mu punc originality a luxusu.

Mramor vynikne samostatne, ale i v kombinácii s iným mramorom alebo napríklad hliníkom, sklom či drevom. Mimoriadne moderná je najmä mramorová dlažba či steny z veľkých formátov, zakúpiť ho však môžete v rôznych rozmeroch, najbežnejší je 30 x 30, 60 x 30, 15 x 30 či 60 x 60 s hrúbkou 1 až 2 cm. Jeho cena sa odvíja od druhu, veľkosti formátu, sfarbenia či hrúbky.

Okrem estetických vlastností, má tento populárny kameň aj množstvo praktických stránok. Jednou z nich je aj výborná tepelná vodivosť, vďaka čomu je vhodný aj v kombinácii s podlahovým kúrením.

Hoci sa s mramorom spája práve vysoký lesk, zakúpiť si môžete aj v matnej podobe. Pri výbere však majte na mysli, že od jeho povrchovej úpravy bude závisieť aj to, „ako sa bude kameň správať“. Ak chcete, aby mramor vyzeral čo najdlhšie ako nový, je nevyhnutná impregnácia. Tá ho ochráni pred poškodením od nevhodných čistiacich prostriedkov, zubnej pasty, či od fľakov spôsobených vodou. Impregnácia uzavrie póry kameňa a tým výrazne predĺži jeho životnosť.

Výhody mramoru

  • obmedzenie počtu plesní a baktérií
  • nenáročná oprava porušeného povrchu
  • odolnosť voči vodnému kameňu

Nevýhody mramoru

  • Nutná impregnácia v prípade priameho styku s vodou
  • Nízka odolnosť voči kyselinám

Prestige Stone

Prírodný kameň ako materiál v interiéri bol pomerne dlhú dobu privilégiom len tých najmajetnejších. Výber bol navyše veľmi obmedzený a tiež relatívne zložitý. Kamenárstva sa zvyčajne orientovali iba na výrobu náhrobných kameňov, čo povedzme si úprimne, nebolo vždy tou najlepšou inšpiráciou. Výroba bola navyše veľakrát zložitá a plná skrytých poplatkov za rezanie či manipuláciu.

Ak hľadáte odborníka vo svete prírodných kameňov, rozhodne navštívte Prestige Stone. V ponuke nájdete viac ako 100 druhov obkladov a dlažieb z prírodných kameňov, z ktorých si určite vyberiete.

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…