Prírodný kameň do kúpeľne? Za nás určite áno
Inzercia
Inzercia

Prírodný kameň do kúpeľne? Za nás určite áno

Mramorová dlažba zaznamenala v posledných rokoch veľký comeback a my sa ani trochu nečudujeme. Ide o stáročiami overený materiál, ktorý je nielen nadčasový, ale aj praktický a najmä mimoriadne odolný. Je však vhodný do kúpeľne?

Mramor

Návrat prírodných materiálov neobišiel ani kúpeľne. Môžeme ho badať nielen na doplnkoch, akými sú kamenné umývadlá či parapety, ale aj v podobe obkladu či dlažby. Ak hľadáte vhodný kameň do kúpeľne, ideálnou voľbou je práve mramor. Mramor je hornina, ktorú tvorí z 95% kalcit, zvyšných 5% rôzne nerasty, ílovité hmoty či organické látky, ktoré zafarbujú inak biely kameň do rôznorodých odtieňov.

Foto: adn

Napriek tomu, že mramor sprevádza povesť chladného kameňa, opak je pravdou. Tento unikátny kameň ponúka širokú škálu farieb, medzi ktorými prevládajú aj teplé odtiene béžovej či napríklad ružovej. Dalo by sa teda povedať, že kúpeľňa obložená prírodným kameňom je akýmsi umeleckým dielom. Rôznorodosť kameňa, jeho nezameniteľná štruktúra a unikátne kresby, ktoré má na svedomí sama matka príroda, oživia každý interiér a dodajú mu punc originality a luxusu.

Mramor vynikne samostatne, ale i v kombinácii s iným mramorom alebo napríklad hliníkom, sklom či drevom. Mimoriadne moderná je najmä mramorová dlažba či steny z veľkých formátov, zakúpiť ho však môžete v rôznych rozmeroch, najbežnejší je 30 x 30, 60 x 30, 15 x 30 či 60 x 60 s hrúbkou 1 až 2 cm. Jeho cena sa odvíja od druhu, veľkosti formátu, sfarbenia či hrúbky.

Okrem estetických vlastností, má tento populárny kameň aj množstvo praktických stránok. Jednou z nich je aj výborná tepelná vodivosť, vďaka čomu je vhodný aj v kombinácii s podlahovým kúrením.

Hoci sa s mramorom spája práve vysoký lesk, zakúpiť si môžete aj v matnej podobe. Pri výbere však majte na mysli, že od jeho povrchovej úpravy bude závisieť aj to, „ako sa bude kameň správať“. Ak chcete, aby mramor vyzeral čo najdlhšie ako nový, je nevyhnutná impregnácia. Tá ho ochráni pred poškodením od nevhodných čistiacich prostriedkov, zubnej pasty, či od fľakov spôsobených vodou. Impregnácia uzavrie póry kameňa a tým výrazne predĺži jeho životnosť.

Výhody mramoru

  • obmedzenie počtu plesní a baktérií
  • nenáročná oprava porušeného povrchu
  • odolnosť voči vodnému kameňu

Nevýhody mramoru

  • Nutná impregnácia v prípade priameho styku s vodou
  • Nízka odolnosť voči kyselinám

Prestige Stone

Prírodný kameň ako materiál v interiéri bol pomerne dlhú dobu privilégiom len tých najmajetnejších. Výber bol navyše veľmi obmedzený a tiež relatívne zložitý. Kamenárstva sa zvyčajne orientovali iba na výrobu náhrobných kameňov, čo povedzme si úprimne, nebolo vždy tou najlepšou inšpiráciou. Výroba bola navyše veľakrát zložitá a plná skrytých poplatkov za rezanie či manipuláciu.

Ak hľadáte odborníka vo svete prírodných kameňov, rozhodne navštívte Prestige Stone. V ponuke nájdete viac ako 100 druhov obkladov a dlažieb z prírodných kameňov, z ktorých si určite vyberiete.

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…