Prírodný kameň do kúpeľne? Za nás určite áno
Inzercia
Inzercia

Prírodný kameň do kúpeľne? Za nás určite áno

Mramorová dlažba zaznamenala v posledných rokoch veľký comeback a my sa ani trochu nečudujeme. Ide o stáročiami overený materiál, ktorý je nielen nadčasový, ale aj praktický a najmä mimoriadne odolný. Je však vhodný do kúpeľne?

Mramor

Návrat prírodných materiálov neobišiel ani kúpeľne. Môžeme ho badať nielen na doplnkoch, akými sú kamenné umývadlá či parapety, ale aj v podobe obkladu či dlažby. Ak hľadáte vhodný kameň do kúpeľne, ideálnou voľbou je práve mramor. Mramor je hornina, ktorú tvorí z 95% kalcit, zvyšných 5% rôzne nerasty, ílovité hmoty či organické látky, ktoré zafarbujú inak biely kameň do rôznorodých odtieňov.

Foto: adn

Napriek tomu, že mramor sprevádza povesť chladného kameňa, opak je pravdou. Tento unikátny kameň ponúka širokú škálu farieb, medzi ktorými prevládajú aj teplé odtiene béžovej či napríklad ružovej. Dalo by sa teda povedať, že kúpeľňa obložená prírodným kameňom je akýmsi umeleckým dielom. Rôznorodosť kameňa, jeho nezameniteľná štruktúra a unikátne kresby, ktoré má na svedomí sama matka príroda, oživia každý interiér a dodajú mu punc originality a luxusu.

Mramor vynikne samostatne, ale i v kombinácii s iným mramorom alebo napríklad hliníkom, sklom či drevom. Mimoriadne moderná je najmä mramorová dlažba či steny z veľkých formátov, zakúpiť ho však môžete v rôznych rozmeroch, najbežnejší je 30 x 30, 60 x 30, 15 x 30 či 60 x 60 s hrúbkou 1 až 2 cm. Jeho cena sa odvíja od druhu, veľkosti formátu, sfarbenia či hrúbky.

Okrem estetických vlastností, má tento populárny kameň aj množstvo praktických stránok. Jednou z nich je aj výborná tepelná vodivosť, vďaka čomu je vhodný aj v kombinácii s podlahovým kúrením.

Hoci sa s mramorom spája práve vysoký lesk, zakúpiť si môžete aj v matnej podobe. Pri výbere však majte na mysli, že od jeho povrchovej úpravy bude závisieť aj to, „ako sa bude kameň správať“. Ak chcete, aby mramor vyzeral čo najdlhšie ako nový, je nevyhnutná impregnácia. Tá ho ochráni pred poškodením od nevhodných čistiacich prostriedkov, zubnej pasty, či od fľakov spôsobených vodou. Impregnácia uzavrie póry kameňa a tým výrazne predĺži jeho životnosť.

Výhody mramoru

  • obmedzenie počtu plesní a baktérií
  • nenáročná oprava porušeného povrchu
  • odolnosť voči vodnému kameňu

Nevýhody mramoru

  • Nutná impregnácia v prípade priameho styku s vodou
  • Nízka odolnosť voči kyselinám

Prestige Stone

Prírodný kameň ako materiál v interiéri bol pomerne dlhú dobu privilégiom len tých najmajetnejších. Výber bol navyše veľmi obmedzený a tiež relatívne zložitý. Kamenárstva sa zvyčajne orientovali iba na výrobu náhrobných kameňov, čo povedzme si úprimne, nebolo vždy tou najlepšou inšpiráciou. Výroba bola navyše veľakrát zložitá a plná skrytých poplatkov za rezanie či manipuláciu.

Ak hľadáte odborníka vo svete prírodných kameňov, rozhodne navštívte Prestige Stone. V ponuke nájdete viac ako 100 druhov obkladov a dlažieb z prírodných kameňov, z ktorých si určite vyberiete.

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…