Bezdomovkyňu, ktorá očarila svet svojím spevom, našli. Vďaka dobrým ľuďom sa dostane z ulice
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Bezdomovkyňu, ktorá očarila svet svojím spevom, našli. Vďaka dobrým ľuďom sa dostane z ulice

Identita neznámej ženy z metra je konečne známa. Ľudia jej vyzbierali peniaze a konečne sa môže profesionálne venovať opernému spevu. 

Neznáma žena svojim spevom prekvapila aj policajtov — Foto: Twitter@@LAPDHQ, YouTube

LOS ANGELES 3. októbra - Polícia v Los Angeles pred pár dňami zverejnila video neznámej ženy, ktorá spieva v metre. Ária, ktorú perfektne zaspievala, bola z dielne slávneho Pucciniho. Tisícky ľudí na celom svete jej vyjadrili svoj obdiv a video sa rýchlo stalo virálnym. Spev neznámej bezdomovkyne za krátky čas videlo už viac ako 800 tisíc ľudí.

Médiá nečakali a začali pátranie po neznámej žene, ktorej spev uchvátil celý svet. Internet je silné médium a práve vďaka nemu sa podarilo ženu s „copíkmi“ identifikovať. Ako informuje portál Los Angeles Times, 52-ročná Ruska Emily Zamourka sa presťahovala do Ameriky v mladom veku. Spevu sa venuje odmalička a vie hrať aj na husliach a klavíri. V Missouri pracovala ako čašníčka a neskôr ako opatrovateľka. Kvôli zdravotným ťažkostiam ju museli viackrát hospitalizovať. Keďže v Spojených štátoch je zdravotníctvo veľmi drahé, Emily sa dostala do dlhov. 

„Nechcela som byť závislá na nikom. Učila som sa anglický jazyk a popritom som pracovala. Po zdravotných ťažkostiach som sa dostala na ulicu, kde som začala hrať na husliach," rozpráva svoj príbeh Emily pre Los Angeles Times. Na ulici si vedela nejaké doláre zarobiť hraním, ale pred tromi rokmi jej ukradli jej hudobný nástroj a odvtedy sa túla po uliciach. Keď ju policajti začali nahrávať v metre, najprv sa ich zľalka, čo tým sledujú. To ešte nevedela, že vďaka nim dostane pracovnú ponuku.

Nádejnú speváčku vyhľadávajú nielen médiá, ale aj verejnosť.„Ľudia mi začali kývať a fotiť sa so mnou. Najprv som to nechápala, potom mi jeden z nich prezradil, že ma spoznali na základe zverejneného videa," prezradila Ruska. Majiteľ jednej reštaurácie jej ponúkol prácu. Bude tak spievať počas otvárania podniku pre hostí. Mestská polícia v spolupráci s mestským zastupiteľstvom chcú Emily taktiež pomôcť nájsť si nový domov. Na verejnej zbierke, ktorú pre ňu zorganizovali, sa doteraz vyzbieralo viac ako 60-tisíc dolárov.  Americký sen ruskej speváčky sa tak môže konečne splniť. 

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…