Liga majstrov: Bayern znemožnil Spurs siedmimi gólmi, Real doma stratil dva body

Joshua Kimmich z Bayernu oslavuje gól do siete Tottenhamu
Joshua Kimmich z Bayernu oslavuje gól do siete Tottenhamu — Foto: TASR/AP

Futbalisti Realu Madrid iba remizovali v utorňajšom domácom zápase A-skupiny Ligy majstrov 2019/2020 s FC Bruggy 2:2.

Bratislava 1. októbra (TASR) -Trinásťnásobný európsky šampión zo Španielska inkasoval v prvom polčase dvakrát z kopačky nigérijského útočníka Emmanuela Dennisa. V druhom dejstve znížil kapitán Sergio Ramos a po červenej karte hosťujúceho kapitána Ruuda Vormera "biely balet" vyrovnal vďaka Casemirovi.

Zverenci trénera Zinedina Zidaneho sa chystali zložiť reparát za úvodnú prehru 0:3 na pôde Paríža St. Germain. V prvom polčase boli lepší, mali viacero šancí vďaka Modričovi, Varanemu či Kroosovi, ale gól nedali. Naopak, Bruggy udreli dvakrát z rýchlych brejkov a hoci v zakončení vždy s veľkým šťastím, Dennis dvakrát prekonal Courtoisa.

Prvý gól odobril VAR, pri druhom prišla strata Modriča. Favorit v druhom polčase vyrovnal, keď z ofsajdom zaváňajúcej situácie Ramos hlavičkou do protipohybu Mignoleta poslal loptu do siete. Aj tento gól odobril VAR. V 84. minúte dostal kapitán hostí Vormer červenú kartu a Real o pár okamihov vyrovnal. Kroosov center hlavou využil Casemiro.

Historická porážka Tottenhamu

V druhom zápase skupiny PSG zvíťazil v Istanbule na pôde Galatasaray 1:0. Nemecký kouč hostí Thomas Tuchel nemal k dispozícii suspendovaného Neymara, zraneného Cavaniho a rekonvalescent Mbappe bol na lavičke náhradníkov a do hry naskočil až po hodine. V druhom polčase rozhodol o triumfe hostí Icardi. PSG je s plným počtom 6 bodov na čele tabuľky, Bruggy majú dva body a Real s Istanbulom po jednom.

Tottenham v B-skupine utrpel doma trpkú prehru 2:7 s nemeckým majstrom Bayernom Mníchov, hoci viedol, ale na gól juhokórejského krídelníka Heung-Min Sona z 12. minúty odpovedal už o tri minúty nemecký stredopoliar Joshua Kimmich. V 45. minúte dostal Bavorov do vedenia poľský kanonier Robert Lewandowski. V druhom dejstve za hostí strelil skvelé štyri góly Gnabry. V ďalšom súboji skupiny Olympiakos Pireus prehral na pôde CZ Belehrad 1:3.

Doneck zvíťazil nad Atalantou gólom v závere

V zápase C-skupiny Atalanta Bergamo na "domácom" San Sire prehrala so Šachtarom Doneck 1:2. V prvom polčase nevyužil penaltu domáci Iličič, ale Zapata dostal hlavou Bergamo do vedenia. V 41. minúte vyrovnal Moraes, ktorý sa presadil po peknej klučke na domáceho brankára.

Hostia ukoristili víťazstvo v nadstavenom čase, keď v 90.+5 minúte rozhodol izraelský legionár Manor Solomon. V druhom súboji skupiny anglický šampión Manchester City doma zdolal Dinamo Záhreb, rozhodol o tom Sterling v 66. minúte po peknej kombinačnej akcii, resp. v nadstavenom čase pridal poistku Foden.

V D-skupine sa zrodili víťazstvá favoritov, Juventus doma zdolal Leverkusen 3:0, resp. Atletico Madrid uspelo na pôde Lokomotivu Moskva 2:0.

2. kolo skupinovej fázy LM 2019/2020, A-skupina:

Real Madrid - FC Bruggy 2:2 (0:2)

Góly: 55. Ramos, 85. Casemiro - 9. a 39. Dennis, ČK: 84. Vormer (Bruggy), rozhodoval: Kabakov (Bul.)

Galatasaray Istanbul - Paríž St. Germain 0:1 (0:0)

Gól: 52. Icardi, rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

tabuľka:

1. Paríž St. Germain 2 2 0 0 4:0 6

2. FC Bruggy 2 0 2 0 2:2 2

3. Galatasaray Istanbul 2 0 1 1 0:1 1

4. Real Madrid 2 0 1 1 2:5 1

B-skupina:

Tottenham Hotspur - Bayern Mníchov 2:7 (1:2)

Góly: 12. Heung-Min Son, 61. Kane (z 11 m) - 53., 55., 83. a 88. Gnabry, 45. a 87. Lewandowski, 15. Kimmich, rozhodoval: Turpin (Fr.)

CZ Belehrad - Olympiakos Pireus 3:1 (0:1)

Góly: 62. Vulič, 89. Milunovič, 90. Boakye - 37. Semedo, ČK: 57. Benzia (Pireus), rozhodoval: Bastien (Fr.)