Futbalisti Liverpoolu zvíťazili na pôde Sheffieldu United, zostávajú na čele tabuľky

Na snímke je Georginio Wijnaldum z Liverpoolu a Oliver Norwood zo Sheffieldu v zápase 7. kola anglickej Premier League Sheffield United - FC Liverpool — Foto: TASR / AP

V sobotnom úvodnom zápase zvíťazili na pôde Sheffieldu United najtesnejšie 1:0 až presným zásahom Georginia Wijnalduma.

Londýn 28. septembra (TASR) - Futbalisti Liverpoolu aj po 7. kole anglickej Premier League zostávajú na čele tabuľky bez straty bodu. V sobotnom úvodnom zápase zvíťazili na pôde Sheffieldu United najtesnejšie 1:0 až presným zásahom Georginia Wijnalduma. Dvadsaťosemročný stredopoliar tvrdým pokusom spoza šestnástky "prestrelil" brankára domácich Deana Hendersona.

Futbalisti Chelsea Londýn si aj napriek bezgólovému prvému polčasu pripísali dôležité domáce víťazstvo nad Brightonom 2:0. Skóre duelu otvoril v 50. minúte z pokutového kopu Jorginho a vedenie "The Blues" navýšil v 76. minúte zblokovanou strelou Willian.

Súper Slovana Bratislava v Európskej lige UEFA 2019/2020 Wolverhampton Wanderers doma zdolal Watford 2:0 a zaknihoval prvé ligové víťazstvo v sezóne.

Hráči Manchestru City si výhrou na pôde Evertonu 3:1 pripísali plný počet bodov a na vedúci Liverpool strácajú 5 bodov. Gólový účet stretnutia otvoril v 24. minúte Gabriel Jesus, no ešte do prestávky sa podarilo vyrovnať Dominicovi Calvert-Lewinovi. V záverečnej 20-minútovke však o výhre "Citizens" rozhodli Riyad Mahrez a Raheem Sterling.