Futbalisti milánskeho Interu si pripísali plný bodový zisk za víťazstvo na pôde Sampdorie Janov

Foto. Ilustračné, na snímke je hráč Interu Miláno Nicolo Barella
Foto. Ilustračné, na snímke je hráč Interu Miláno Nicolo Barella — Foto: TASR / AP

V drese hostí odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Milan Škriniar, ktorý v 81. minúte inkasoval žltú kartu.

Rím 28. septembra (TASR) - Futbalisti milánskeho Interu si pripísali aj v sobotňajšom 6. kole talianskej serie A plný bodový zisk za víťazstvo na pôde Sampdorie Janov 3:1 a sú lídrom tabuľky.

"Nerrazzuri" viedli po prvom polčase, keď sa presadil Stefano Sensi a Alexis Sanchez, ktorý putoval hneď v úvode 2. polčasu za filmovanie predčasne pod sprchy. Domáci skorigovali stav stretnutia gólom Jakuba Jankta, no šiestu výhru Interu v sérii poistil záverečným gólom Roberto Gagliardini. V drese hostí odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Milan Škriniar, ktorý v 81. minúte inkasoval žltú kartu.

Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili na domácej pôde nad SPAL Ferrara 2:0. Po góloch Miralema Pjaniča a Cristiana Ronalda sa obhajca titulu dostal na chvíľu čelo tabuľky o bod pred Inter, ten sa tam o niekoľko hodín vrátil.

Brankár "starej dámy" Gianluigi Buffon nastúpil už na svoj 903. klubový zápas a prekonal rekord bývalého obrancu Paola Maldiniho v počte klubových vystúpení talianskeho futbalistu. Tento historický zápis podčiarklo aj čisté konto 41-ročného majstra sveta z roku 2006.

Seria A - 6. kolo:

Juventus Turín - Spal 2013 2:0 (1:0)

Góly: 45. Pjanič, 78. Ronaldo

Sampdoria Janov - Inter Miláno 1:3 (0:2)

Góly: 55. Jankto - 20. Sensi, 22. Sanchez, 61. Gagliardini, ČK: 46. Sanchez (Inter)