MS v cyklistike: Zlato v časovke junioriek pre Rusku Garejevovú, Jenčušová 23.

Ruska Aigul Garejevová
Ruska Aigul Garejevová — Foto: Facebook/Yorkshire 2019

Ruská reprezentantka Aigul Garejevová triumfovala v pondelok v časovke junioriek na MS cestných cyklistov v anglickom grófstve Yorkshire.

Harrogate 23. septembra (TASR) - Na 14 km dlhej trati so štartom a cieľom v meste Harrogate zvíťazila časom 22:16,23 min. Na druhom mieste skončila s odstupom 3,61 sekundy Holanďanka Shirin Van Anrooijová, bronz si vybojovala domáca Elynor Bäckstedtová (+10,93). Slovenská reprezentantka Nora Jenčušová obsadila 23. miesto s mankom 1:24,91 min.

Na štart prvej individuálnej disciplíny MS sa postavilo dokopy 50 súťažiacich. Garejevová si vybojovala titul majsterky sveta napriek tomu, že z záverečnej zákrute zle odbočila. Na trať sa dokázala rýchlo vrátiť. Ruská cyklistka tak pridala do svojej zbierky ďalší cenný kov po zisku striebra v časovke junioriek na ME. Šampionát pokračuje v pondelok (14.10) časovkou juniorov (28 km).

Taliana Tiberiho nezastavil ani zlomený pedál

Pondelňajšiu časovku juniorov vyhral Antonio Tiberi. Osemnásťročný Talian po štarte zlomil pedál a musel vymeniť bicykel, no napriek problémom bol najrýchlejší zo 64 štartujúcich.

Na ďalších medailových priečkach skončili strieborný Holanďan Enzo Leijnse a bronzový Nemec Marco Brenner. Jediný slovenský reprezentant v tejto súťaži Pavol Kramarčík skončil na 58. mieste s odstupom 5:05 min.

Cestná cyklistika - MS

časovka junioriek (Harrogate - Harrogate, 14 km):

1. Aigul Garejevová (Rus.) 22:16,23 min., 2. Shirin Van Anrooijová (Hol.) +3,61 s., 3. Elynor Bäckstedtová (V.Brit.) +10,93, 4. Camilla Alessiová (Tal.) +14,63, 5. Wilma Olaussonová (Švéd.) +16,96, 6. Leonie Bosová (Hol.) +21,27, 7. Zoe Ta-Perezová (USA) +25,91, 8. Sofia Collinelliová (Tal.) +35,38, 9. Megan Jastrabová (USA) +44,45, 10. Ella Wyllieová (N.Zél.) +51,30, ..., 23. Nora JENČUŠOVÁ (SR) +1:24,91 min.

výsledky - časovka juniorov, Harrogate – Harrogate (27,6 km):

1. Antonio Tiberi (Tal.) 38:28 min, 2. Enzo Leijnse (Hol.) +8 s, 3. Marco Brenner (Nem.) +13, 4. Quinn Simmons (USA) +20, 5. Michel Hessmann (Nem.) +28, 6. Andrea Piccolo (Tal.) +30, 7. Lars Boven (Hol.) +44, 8. Leo Hayter (V. Brit.) +51, 9. Oscar Nilsson-Julien (V. Brit.) +1:00 min, 10. Finn Fisher-Black (N. Zél.) +1:06, ... 58. Pavol KRAMARČÍK (SR) +5:05