Dortmund prišiel o víťazstvo nad Frankfurtom vlastným gólom Delaneyho

Zľava: Hráč Dortmundu Paco Alcacer a brankár Frankfurtu Kevin Trapp
Zľava: Hráč Dortmundu Paco Alcacer a brankár Frankfurtu Kevin Trapp — Foto: TASR/AP

Futbalisti Borussie Mönchengladbach zvíťazili v nedeľňajšom zápase 5. kola nemeckej Bundesligy na domácom trávniku nad Fortunou Düsseldorf 2:1, keď v druhom polčase otočili z 0:1 vďaka dvom gólom striedajúceho francúzskeho útočníka Marcusa Thurama.

Berlín 22. septembra (TASR) - V domácom drese odohral celý zápas slovenský reprezentant László Bénes. Hostia išli do vedenia už v 6. minúte gólom Kasimiho a tento stav vydržal až do 74. minúty. Vtedy prišla presná prihrávka do šestnástky a Thuram vyrovnal na 1:1.

Ten istý hráč zariadil v 89. minúte triumf domácich, keď sa presadil dorážkou zblízka. V skrumáži pred bránkou hostí, ktorá gólu predchádzala, hráči Borussie najprv trafili brvno, následne sa vyznamenal brankár, ale Thuram nakoniec dotlačil loptu do siete. Gól potvrdil aj VAR.

Pre Mönchengladbach to bolo tretie víťazstvo v ročníku, z piatich duelov nazbieral desať bodov, Düsseldorf má na konte štyri.

Vlastenec vzal Dortmundu dva body

Vo večernom zápase si Eintracht Frankfurt s Borussiou Dortmund podelili body po remíze 2:2. Duel odštartovali lepšie hostia, keď sa už v 11. minúte ujali vedenia po góle Witsela. Domácim sa podarilo vyrovnať krátko pred polčasom, Sow potiahol loptu po pravom krídel, poslal prízemný center do šestnástky a nekrytý Silva trafil nechytateľne k žrdi.

Hostia išli opäť do vedenia po hodine hry, keď sa po priamom kope presadil zblízka Sancho a tento stav vydržal až do 88. minúty. Delaney si nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete a postaral sa o deľbu bodov. Dortmund figuruje na 3. mieste tabuľky s 10 bodmi, Eintracht je so siedmimi na 9. priečke. Piate kolo dohrajú v pondelok súbojom Wolfsburgu s Hoffenheimom.