Hertha s Dudom prvýkrát v sezóne zvíťazila, tabuľku vedie Lipsko pred Bayernom

Vpravo slovenský hráč Herthy Ondrej Duda, archívna snímka
Vpravo slovenský hráč Herthy Ondrej Duda, archívna snímka — Foto: TASR/AP

Futbalisti Herthy Berlín v zostave so slovenským reprezentantom Ondrejom Dudom zvíťazili v sobotňajšom zápase 5. kola nemeckej ligy doma nad Paderbornom 2:1.

Berlín 21. septembra (TASR) - Pripísali si prvú výhru v sezóne, po úvodnej remíze na pôde Bayernu Mníchov utrpeli tri prehry za sebou. Duda odohral prvý polčas, Peter Pekarík chýbal pre zranenie.

Majstrovský Bayern triumfoval na vlastnom štadióne nad 1. FC Kolín vysoko 4:0. O úvodné dva góly sa postaral Poliak Robert Lewandowski, ktorý má na konte už deväť presných zásahov. Philippe Coutinho premenil jedenástku a presadil sa prvýkrát v drese Mníchovčanov.

Na čele tabuľky sa o dva body pred Bayernom udržalo Lipsko, ktoré zvíťazilo na pôde Werderu Brémy 3:0.

Bundesliga, 5. kolo - sumáre:

Bayern Mníchov - 1. FC Kolín 4:0 (1:0)

Góly: 3. a 48. Lewandowski, 62. Coutinho (z 11 m), 73. Perišič. ČK: 59. Ehizibue (Kolín)

SC Freiburg - FC Augsburg 1:1 (1:1)

Góly: 23. Holer - 39. Niederlechner

Hertha Berlín - SC Paderborn 2:1 (1:0)

Góly: 10. Dilrosun, 53. Wolf - 54. Zolinski

/O. Duda odohral prvý polčas, P. Pekarík (obaja Hertha) do duelu pre zranenie nezasiahol/

Bayer Leverkusen - Union Berlín 2:0 (2:0)

Góly: 20. Volland, 25. Alario. ČK: 63. Polter (Union)

Werder Brémy - RB Lipsko 0:3 (0:2)

Góly: 13. Orban, 35. Sabitzer, 83. Saracchi. ČK: 64. Laimer (Lipsko) po 2. ŽK