Fortuna liga: Žilina si pripísala už siedmu výhru, Dunajská Streda podľahla Ružomberku

Radosť hráčov Žiliny, archívna snímka
Radosť hráčov Žiliny, archívna snímka — Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Žilina opäť zvíťazila a vedie ligovú tabuľku, vo zvyšných zápasoch 9. kola Fortuna ligy sa domácim veľmi nedarilo.

Dunajská Streda 21. septembra (TASR) - Futbalisti MFK Ružomberok uspeli v sobotnom stretnutí 9. kola Fortuna ligy na štadióne FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0. Jediný gól strelil v 44. minúte Alexander Mojžiš a zabezpečil hosťom druhé víťazstvo v sezóne. Domáci prehrali po troch úspechoch za sebou.

Prvá vážnejšia akcia zápasu prišla zo strany Ružomberka, Ďungelova strela z ľavej strany preletela vedľa. Úvodná dvadsaťminútovka veľa rozruchu nepriniesla, ani jedno mužstvo si nevypracovalo ďalšiu šancu, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V 30. minúte to Kružliak vyskúšal strelou z hranice pokutového územia, ale lopta letela nad. O minútu neskôr po centri Fábryho hlavičkoval Ramirez tesne vedľa.

Rozhodol gól z konca prvého polčasu

V 33. minúte strelu M. Vidu musel kryť Krajčírik, na druhej strane Qoseho strelu zblokovala domáca obrana. V 35. minúte zahrozil Gerec, strela z pravej strany pokutového územia však išla tesne vedľa. V 44. minúte išli hostia do vedenia, Kostadinov zahral priamy kop z pravej strany, na päťke najvyššie vyskočil Mojžiš a hlavou umiestnil loptu do siete – 0:1.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, ale blízko ku gólu boli Ružomberčania, keď v 53. minúte po centri z pravej strany skončila lopta po hlavičke Ďungela tesne vedľa. V 69. minúte pohrozil strelou Fábry, ale Krajčírik bol na mieste. V 72. minúte Čmelík získal loptu na hranici päťky, strelu Krajčírik nohou vyrazil na roh.

Tlak Dunajskej Stredy sa vystupňoval, ale gólový efekt to neprinieslo. V 78. minúte Ramirezovu strelu z ostrého uhla Krajčírik chytil. Blízko ku gólu bol DAC v 79. minúte, Ramirez nožničkami však poslal loptu tesne vedľa. V 84. minúte po Ronanovom rohovom kope Beskorovajnyj hlavou trafil ľavú žrď.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 44. Mojžiš. Rozhodovali: Glova – Somoláni, Ferenc, ŽK: Koštrna - Čurma, 8389 divákov

DAC: Jedlička - Koštrna, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis - M. Vida (76. Ronan), Oravec (60. Čmelík) – Blackman (46. Taiwo), Fábry, K. Vida - Ramirez

Ružomberok: Krajčírik - Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kojnok (73. Jonec), Kostadinov, Zsigmund, Qose – Ďungel (64. Novotný), Gerec (90. Bobček)