Okolo Slovenska: Prvú poletapu vyhral Kristoff, Baška finišoval na 4. mieste
TASR
TASR

Okolo Slovenska: Prvú poletapu vyhral Kristoff, Baška finišoval na 4. mieste

Nór Alexander Kristoff z tímu UAE Team Emirates triumfoval v úvodnej poletape 63. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska.

Na snímke nórsky cyklista týmu Alexander Kristoff (UAE Team Emirates) víťazí v prvej poletape 63. ročníka cyklistických pretekov okolo Slovenska — Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bardejov 18. septembra (TASR) - O svojom víťazstve rozhodol v záverečnom špurte, keď sa odpútal od jazdcov Quick Stepu Michaela Morkova a Eliu Vivianiho. Na 4. mieste finišoval najlepší zo Slovákov Erik Baška. Jazdci absolvovali dva okruhy - jeden väčší s dĺžkou 40 kilometrov, ktorý jazdci prešli raz a menší 32-kilometrový, ktorý absolvovali trikrát.

Rovinatá etapa obsahovala iba jeden hodnotený kopec, na ktorom získal maximálny počet 6 bodov Belgičan Kenny Molly z Wallonie. V závere etapy sa viacerí cyklisti nevyhli pádom, no kolízii sa úspešne vyhol Alexander Kristoff, ktorý napokon potvrdil pozíciu jedného z najväčších favoritov.

Najlepšieho Slováka Erika Bašku klasifikovali na 4. pozícii z celkového počtu 147 cyklistov. „Snažil som sa bojovať o etapové víťazstvo. Dokázal som sa dostať na 3. miesto, ale videl som, že Viviani ide zo sedla. Ja som sa chcel na záverečných 200-metroch chcel postaviť do sedla a špurtovať. Na kockách to však bolo pomalšie, najmä preto mi ušla tretia priečka. Štvrté miesto pre mňa neznamená dôvod na spokojnosť, ale beriem to ako prísľub do ďalších etáp," poznamenal Baška.

Výsledky 1. poletapy Okolo Slovenska:

1. Alexander Kristoff (Nór./UAE Team Emirates) 3.21:48 hod., 2. Michael Morkov (Dán.) 3.21:48, 3. Elia Viviani (Tal./obaja Deceuninck Quick-Step) 3:21.48, 4. Erik BAŠKA (SR/Bora-Hansgrohe) 3.21:48, ... 26. Lukáš KUBIŠ, 42. Marek ČANECKÝ (obaja SR/Dukla Banská Bystrica), 55. Róbert MÁLIK (SR/Slovensko), 70. Jakub VARHANOVSKÝ, 77. Martin HARING (obaja SR/Dukla Banská Bystrica), 80. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe), 81. Matúš ŠTOČEK, 82. Adrián BABIC (obaja SR/Slovensko), 94. Ján Andrej CULLY, 96. Juraj BELLAN, 99. Martin VLCÁK (všetci SR/Dukla Banská Bystrica), 109. Stanislav BÉREŠ, 115. Juraj LAJCHA, 119. Dávid KAŠKO (všetci SR/Slovensko) všetci 3.22:02, 136. Miklós SZABO (SR/Pannon Cycling Team) 3.23:45, 145. Richard COMA (SR/Slovakia) 3.25:16.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…