Tipsport Liga: Na čele už Nitra, Slovan dostal päť gólov v tretej tretine

Na snímke v popredí sa raduje Václav Stupka (Nové Zámky) po strelení gólu v zápase so Slovanom Bratislava — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Hokejisti Slovana Bratislava po dvoch triumfoch od návratu do Tipsport ligy prehrali v utorňajšom zápase 3. kola doma s HC Mikron Nové Zámky po prestrelke 6:7.

Nitra deklasovala Liptákov

Úvodná tretina nebola pre oko fanúšika príliš záživná. Hra nemala potrebný spád a bola často rozkúskovaná. Do 16. minúty nevideli diváci žiadny rušný moment. To zmenil až Lušňák, ktorý predviedol peknú akciu, ale Zalivin jeho bekhendový zámer lapačkou prečítal. O pár sekúnd už ruský gólman nezareagoval na dorážku Kollára - 1:0.

Druhá tretina bola zaujímavejšia. Lepším tímom boli domáci, najmä v druhej polovici tretiny. V 24. minúte chyboval na útočnej modrej čiare Stehlík a unikajúce duo Scheidl - Kerbashian ponúknutú šancu využilo. Posledný menovaný zvýšil na 2:0. Jedinú vážnejšiu šancu Liptákov mal v 28. minúte Cebák, ale nastrelil len tyčku.

V 35. minúte sa ocitol v úniku Minárik, no puk mu skĺzol z čepele. O minútu neskôr predviedol svoju šikovnosť Fominych, avšak jeho zakončenie vyrážačkou zneškodnil Zalivin. Hosťujúcemu brankárovi pomohla v druhom dejstve aj žŕdka po nepríjemnej strele Versteega.

V 47. minúte poslal skvelú prihrávku cez celé klzisko iba 15-ročný Šimon Nemec. Faulovaný Fominych ešte nedokázal skórovať, ale dorážajúci Šimun už bol na správnom mieste - 3:0. Pre nitrianskeho "benjamínka” to bol prvý bod medzi seniormi. Už o 22 sekúnd bolo 4:0 po dorážke z hokejky Lušňáka. Do brány hostí sa postavil Bátory. Ani on však neobišiel bez inkasovaného gólu. V 54. minúte ho delovkou prepálil Rais - 5:0 a na konečných 6:0 uzavrel druhým gólom v zápase Kollár.

HK Nitra - MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Góly: 16. Kollár (Šimun, Mezei), 24. Kerbashian (Scheidl), 47. Šimun (Fominych, Š. Nemec), 48. Lušňák (Kollár, Rais), 54. Rais (Fominych), 60. Kollár.

Rozhodovali: Snášel, Nagy (Maď.) - Šoltés, Soltesz (Maď.), vylúčení: 7:6, navyše: Lištiak (Liptovský Mikuláš) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1886 divákov

Nitra: Hanuljak - Mezei, Rais, Š. Nemec, Olsen, A. Sloboda, M. Versteeg, Korím - Lušňák, Kollár, Rác - Scheidl, Kerbashian, Gabrielle - Šimun, Fetkovič, Fominych - Čaládi, Minárik, Hrušík - Pätoprstý

Liptovský Mikuláš: Zalivin (48. Bátory) - Burzík, Petran, Cebák, Smutný, J. Nemec, Stehlík, Droppa, Mezovský - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Rudolf Huna, Piatka, J. Sukeľ - Nechaj, Ozolinš, Vybíral - Michalík, Uhrík, Lištiak