Schalke deklasovalo nováčika na jeho ihrisku, Freiburg zdolal Hoffenheim rozdielom triedy

Futbalisti SC Paderborn nestačili na Schalke 04 a v poslednom stretnutí 4. kola nemeckej Bundesligy utrpeli na domácom ihrisku debakel 1:5.

Hráči Schalke oslavujú po výhre, archívna snímka — Foto: TASR/AP

Paderborn 15. septembra (TASR) – Nováčik najvyššej nemeckej súťaže síce dobre začal, po úvodnom góle však postupne prebrali iniciatívu hostia z Gelsenkirchenu, ktorí do prestávky vyrovnali a svoju prevahu potvrdili štyrmi zásahmi v druhom dejstve.

Paderborn tak má zo štyroch zápasov len bod za remízu s Wolfsburgom, Schalke naopak oslavuje druhé víťasztvo v rade, pred reprentačnou prestávkou porazilo Herthu Berlín 3:0.

Futbalisti TSG 1899 Hoffenheim prehrali v nedeľňajšom zápase nemeckej Bundesligy na svojom ihrisku s SC Freiburg 0:3. Hostia urobili v regionálnom derby klubov sídliacich v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko výrazný krok k triumfu už v prvom polčase, po ktorom vyhrávali o dva góly.

Freiburg sa dostal na tretie miesto v tabuľke. V aktuálnej sezóne zaznamenal už tretie víťastvo, zo štyroch zápasov neuspel len v predchádzajúcom kole, keď doma prehral s "capkami" z 1. FC Köln (1:2). Naopak, Hoffenheim utrpel už druhú prehru, priebežne klesol na 13. miesto.