Organizačný výbor predstavil logo MS žien do 18 rokov 2020 v Bratislave
TASR
TASR

Organizačný výbor predstavil logo MS žien do 18 rokov 2020 v Bratislave

Sedem mesiacov po svetovom šampionáte mužov bude Bratislava hostiť ďalšie významné hokejové podujatie.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 12. septembra (TASR) - Na prelome rokov – od 26. decembra do 3. januára – sa v hlavnom meste zíde osem najlepších krajín na historicky 13. svetovom šampionáte žien do 18 rokov najvyššej divízie. Organizačný výbor MS predstavil vo štvrtok oficiálne logo.

„Predstavenie loga je jasný signál toho, že majstrovstvá sveta sa už blížia," uviedla v tlačovej správe riaditeľka OV 2020 IIHF majstrovstiev sveta žien do 18 rokov Ľubomíra Kožanová. Ústredným motívom je postava hokejistky na pozadí štátnej vlajky Slovenskej republiky.

Nie je to jediné logo, ktoré pripravil

Autorom emblému je grafik Slovenského zväzu ľadového hokeja Matej Murko, ktorý pri príprave loga spolupracoval aj priamo s Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF). „IIHF vo svojich manuáloch ustanovuje, ako by mali logá šampionátov vyzerať. Kladie podmienky na farebnosť, veľkosť jednotlivých motívov, či presahy objektov z loga," prezradil.

„Samozrejme, každá krajina sa pri organizácii šampionátu snaží do loga vtesnať aj motívy charakteristické pre svoju krajinu. V našom prípade je to okrem vlajky aj estetické dotvárnenie loga pomocou známeho vzoru z Čičmian, ktorý budeme využívať aj v ďalších grafických materiáloch určených pre tieto MS," pokračoval Murko.

Zaujímavosťou je, že výsledne logo nie je jediné, ktoré musel Murko pripraviť. „Na základe požiadaviek od IIHF sa vždy pripravuje niekoľko desiatok variantov. Logo totiž musí byť použiteľné v rôznych podobách. Musí byť vhodné na veľkoformátovú tlač, ako aj na tlač malých dokumentov, či použiteľné na pozadiach rôznych farieb, či v čiernobielej verzii."

Úvod dva dni po Vianociach

Úvodný zápas šampionátu je naplánovaný na 26. decembra. Niečo vyše tri mesiace do začiatku šampionátu sú už v plnom prúde aj prípravy. Turnaj bude hostiť Zimný štadión Vladimíra Dzurillu v Bratislave-Ružinove, na ktorom sa využijú obe ľadové plochy.

„Organizačný výbor pracuje na plné obrátky. K organizácii pristupujeme s maximálnou zodpovednosťou. Napokon, po olympijskej kvalifikácii žien v roku 2013 je to najvýznamnejšie medzinárodne ženské hokejové podujatie na území Slovenska. Našou ambíciou je pripraviť a zabezpečiť všetko tak, aby zúčastnené krajiny, ale aj priaznivci hokeja odchádzali zo šampionátu len s pozitívnymi dojmami," uviedla Kožanová.

IIHF pridelila organizáciu turnaja Slovensku na kongrese v máji tohto roku v Bratislave. "Sme mimoriadne šťastní, že šampionát najvyššej divízie hostíme hneď pri historicky prvej účasti našej ženskej "osemnástky" v top divízii majstrovstiev. Rovnako svedomito k príprave na šampionát pristupuje aj realizačný tím reprezentácie, ktorý už tento týždeň absolvoval s nominovanými hráčkami prvé jednodňové sústredenie zamerané práve smerom k svetovému šampionátu," dodala riaditeľka OV.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…