Aké je ideálne sfarbenie šatníka podľa trendov tohto roka?
Inzercia
Inzercia

Aké je ideálne sfarbenie šatníka podľa trendov tohto roka?

Či už za to môžu ubúdajúce vrstvy oblečenia alebo príjemné slnečné počasie, svojimi outfitmi sa chválime často najmä v letnom období. Mnohým však aj naďalej nie je jasné, aké sú aktuálne trendy v sfarbení oblečenia. Viete, ktoré farby sú hitom tejto sezóny?

Ilustračné foto. — Foto: Shutterstock.com/Svitlana Sokolova

Do leta je síce ešte ďaleko, mnohí však dúfajú, že súčasná situácia plná obmedzení z dôvodu šírenia koronavírusu skončí ešte pred letným obdobím. Vidiny sú to zatiaľ celkom priaznivé, ťažko ale predvídať, čo môže nastať o pár mesiacov. Ak ale sledujete aktuálne trendy a neviete sa dočkať voľnosti pohybu, máte šancu dobehnúť zameškané a zohnať si farebné trendy tejto sezóny. Či už ich budete nosiť v lete, na jeseň alebo cez zimu, tohtoročné farby vyniknú v akomkoľvek ročnom období.

Farba čistoty, pokoja a istoty

Mnohí by pri otázke na obľúbenú farbu odpovedali, že ide o modrú. Práve tá v nás vyvoláva dobrý pocit, čo viacerí využívajú vo svoj prospech a volia ako jednu z možných stratégií. Obľúbenosť modrého sfarbenia dokonca nijako neobchádza ani módny priemysel a mnoho výrobcov a svetovo uznávaných dizajnérov stavia najmä na tento farebný odtieň. Výrazný nárast modrých kusov oblečenia podnietilo dokonca aj vyhlásenie farby roka za rok 2020. Tou má byť totiž klasická modrá.

Náhrada striedmej neutrálnosti

Väčšina z nás dá prednosť neutrálnym tónom oblečenia pred akýmikoľvek jasnými farebnými náznakmi ošatenia. Trendom tohto roka sú sýte a pastelové farby. Ak nepreferujete výrazné sfarbenia, zvoľte si spomedzi jemnejších farieb, no nijako však nepoľavujte z doplnenia šatníka o nové farebné odtiene. Zaujímavým kúskom budú Napapijri tričká, v ktorých zaručene vyniknete.

Voľte udržateľnú módu

Aj napriek tomu, že sa trendy neustále menia, snažte sa vyhnúť rýchlej móde. Neustále nakupovanie s oblečením na jedno nosenie je plytvaním a škodíme ním životnému prostrediu. Zvážte preto výber takých nadčasových kúskov, ktoré si oblečiete aj viacero sezón po sebe. S oblečením v modrej farbe rozhodne nič nepokazíte, táto univerzálna farba sa dá totiž nosiť pri akýchkoľvek príležitostiach.

Hľadáte oblečenie, čo vás osloví, farebne zaujme a bude sa vyznačovať kvalitou? Navštívte internetový obchod Ermaan, kde máte na výber spomedzi rôznych renomovaných značiek. Mnohé svetové značky vytvárajú čoraz viac kolekcií z recyklovaných materiálov, môžete tak súčasne byť trendy aj myslieť ekologicky.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…