Poctou pre Hanu Hegerovú budú album, inscenácia a koncert
TASR
TASR

Poctou pre Hanu Hegerovú budú album, inscenácia a koncert

Fanúšikovia speváčky Hany Hegerovej si možno budú pamätať, s akým šarmom oslavovala svoje 77. narodeniny, ktoré nazvala „hranaté narodeniny".

Hana Hegerová — Foto: TASR/Vladimír Benko

Bratislava 10. septembra (TASR) - V podobnom duchu, v jej štýle, i keď bez jej osobnej prítomnosti sa tohtoročná jeseň ponesie v znamení osláv jej 88. narodenín (*20. 10. 1931, Bratislava). V roku 2011 oficiálne ukončila spevácku kariéru. K blížiacim sa narodeninám vychádza album, premiéru mala divadelná inscenácia a pripravuje sa veľkolepý koncert. TASR o tom informovala PR manažérka Adriana Čahojová.

V piatok 6. septembra vydal Supraphon prvýkrát v kompletnej nezostrihanej podobe na 2CD záznam predstavenia divadla Semafor s názvom Recital Hegerová +Horníček 1966. Šansóny Hany Hegerovej doplnil Miroslav Horníček monológmi, ktoré s obsahmi piesní korešpondovali a zároveň ich rovnocenne, s humorom a inteligenciou umocňovali.

O emocionálnej sile tejto originálnej dvojice, ktorá svoje majstrovstvo preukázala v nápaditej réžii Jána Roháča, sa poslucháči budú môcť presvedčiť vďaka dvojalbumu, ktorý prinesie nahrávku v remastrovanej podobe a s výpravným bukletom, obsahujúcim zaujímavé dobové fotografie a dokumenty.

Od premiéry 7. septembra budú Mestské divadlá pražské uvádzať autorské predstavenie režiséra Jakuba Nvotu nazvané Bez Hany (Hommage á Hana Hegerová). Inscenácia divadla Rokoko je poctou piesňam Hany Hegerovej, ktorá svoju spevácku kariéru začínala práve v tomto divadle.

Spolu s hercami Mestských divadiel pražských Ninou Horákovou, Tomášom Havlínkom a Petrom Konášom účinkuje Dana Marková a slovenská herecká hviezda Zuzana Mauréry.

Veľký záujem vzbudzujú tiež dva veľkolepé narodeninové koncerty Hana Hegerová 88 v pražskom Forume Karlín 20. a 21. októbra, kde hviezdy českej i slovenskej hudobnej a divadelnej scény spoločne vzdajú hold legendárnej šansoniérke a zaspievajú najslávnejšie a najobľúbenejšie piesne z jej repertoáru.

O hudobný sprievod sa postará kapela klaviristu Petra Maláska v rovnakom zložení, v akom dlhé roky sprevádzala samotnú Hegerovú.

Už ste čítali?

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…