Poctou pre Hanu Hegerovú budú album, inscenácia a koncert
TASR
TASR

Poctou pre Hanu Hegerovú budú album, inscenácia a koncert

Fanúšikovia speváčky Hany Hegerovej si možno budú pamätať, s akým šarmom oslavovala svoje 77. narodeniny, ktoré nazvala „hranaté narodeniny".

Hana Hegerová — Foto: TASR/Vladimír Benko

Bratislava 10. septembra (TASR) - V podobnom duchu, v jej štýle, i keď bez jej osobnej prítomnosti sa tohtoročná jeseň ponesie v znamení osláv jej 88. narodenín (*20. 10. 1931, Bratislava). V roku 2011 oficiálne ukončila spevácku kariéru. K blížiacim sa narodeninám vychádza album, premiéru mala divadelná inscenácia a pripravuje sa veľkolepý koncert. TASR o tom informovala PR manažérka Adriana Čahojová.

V piatok 6. septembra vydal Supraphon prvýkrát v kompletnej nezostrihanej podobe na 2CD záznam predstavenia divadla Semafor s názvom Recital Hegerová +Horníček 1966. Šansóny Hany Hegerovej doplnil Miroslav Horníček monológmi, ktoré s obsahmi piesní korešpondovali a zároveň ich rovnocenne, s humorom a inteligenciou umocňovali.

O emocionálnej sile tejto originálnej dvojice, ktorá svoje majstrovstvo preukázala v nápaditej réžii Jána Roháča, sa poslucháči budú môcť presvedčiť vďaka dvojalbumu, ktorý prinesie nahrávku v remastrovanej podobe a s výpravným bukletom, obsahujúcim zaujímavé dobové fotografie a dokumenty.

Od premiéry 7. septembra budú Mestské divadlá pražské uvádzať autorské predstavenie režiséra Jakuba Nvotu nazvané Bez Hany (Hommage á Hana Hegerová). Inscenácia divadla Rokoko je poctou piesňam Hany Hegerovej, ktorá svoju spevácku kariéru začínala práve v tomto divadle.

Spolu s hercami Mestských divadiel pražských Ninou Horákovou, Tomášom Havlínkom a Petrom Konášom účinkuje Dana Marková a slovenská herecká hviezda Zuzana Mauréry.

Veľký záujem vzbudzujú tiež dva veľkolepé narodeninové koncerty Hana Hegerová 88 v pražskom Forume Karlín 20. a 21. októbra, kde hviezdy českej i slovenskej hudobnej a divadelnej scény spoločne vzdajú hold legendárnej šansoniérke a zaspievajú najslávnejšie a najobľúbenejšie piesne z jej repertoáru.

O hudobný sprievod sa postará kapela klaviristu Petra Maláska v rovnakom zložení, v akom dlhé roky sprevádzala samotnú Hegerovú.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…