Futbal-ME-kval.: Arméni zdolali Bosnu a Hercegovinu 4:2

Prvý gól padol už v tretej minúte.

Grécky hráč Michalis Bakakis (vpravo) a hráč Bosny a Hercegoviny Sead Kolasinac v zápase J-skupiny kvalifikácie EURO 2020 Bosna a Hercegovina - Grécko v Zenici 26. marca 2019. — Foto: TASR/AP

Jerevan 8. septembra (TASR) – V nedeľňajšom súboji 6. kola kvalifikácie EURO 2020 zvíťazili v J-skupine futbalisti Arménska nad Bosnou a Hercegovinou 4:2.

Už v 3. minúte našiel center Tigrana Barseghjana kapitána domácich Henricha Mchitarjana, ktorý obišiel brankára a bez problémov zakončil. O desať minút vyrovnal spoluhráč autora prvého gólu z AS Rím Edin Džeko. Kapitán hostí poslal loptu za chrbát brankára z bezprostrednej blízkosti pravačkou.

Po zmene strán priniesol tlak domácich ovocie, keď v 66. minúte predĺžil Hovhannes Hambardzumjan center na Mchitarjana a ten tvrdou strelou pod brvno skóroval. Hostia však opäť dokázali odpovedať v priebehu niekoľkých minút, tentoraz zásluhou Amera Gojaka. Pätnásť minút pred koncom riadneho času si Mchitarjan a Hambardzumjan vymenili úlohy a 28-ročný obranca v službách cyperského Enosisu Neon Paralimni dostal domácich po tretí raz do vedenia. V nadstavenom čase ešte stihol nešťastne zraziť Mchitarjanov center do vlastnej bránky striedajúci Stefan Lončar.

Kvalifikácia EURO 2020:

J-skupina:

Jerevan

Arménsko - Bosna a Hercegovina 4:2 (1:1)

Góly: 3. a 66. Mchitarjan, 77. Hambardzumjan, 90.+5 Lončar (vl.) – 13. Džeko, 70. Gojak

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…