Futbal-ME-kval.: Slováci si po facke od Chorvátov idú do Budapešti o reparát
TASR
TASR

Futbal-ME-kval.: Slováci si po facke od Chorvátov idú do Budapešti o reparát

V tamojšej Groupama Arene ich čaká piaty duel v E-skupine proti maďarskému lídrovi tabuľky.

Na snímke vpravo na tráve Luka Modrič (Chorvátsko), v popredí Juraj Kucka a v pozadí Stanislav Lobotka (obaja Slovensko) počas kvalifikačného zápasu E- skupiny EURO 2020 Slovensko - Chorvátsko v Trnave v piatok 6. septembra 2019. — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 8. septembra (TASR) - Po štipľavej domácej facke od vicemajstrov sveta z Chorvátska 0:4 musia slovenskí futbalisti v kvalifikácii EURO 2020 zareagovať veľmi rýchlo v pondelok v Budapešti. V tamojšej Groupama Arene ich čaká piaty duel v E-skupine proti maďarskému lídrovi tabuľky. Mužstvo trénera Pavla Hapala sa po slabom výkone z Trnavy musí ukázať v diametrálne odlišnom svetle, ak chce reálne bojovať o postup na šampionát.

Na úvod kvalifikácie Slovensko zdolalo Maďarsko 2:0 na trnavskom ŠAM. Následne prišla prehra "sokolov" vo Walese 0:1 a júnové vysoké víťazstvo v Azerbajdžane 5:1. Dobré veci zo súboja v Baku si ale tím okolo kapitána Mareka Hamšíka nedokázal preniesť proti Modričovi a spol. Stojí tak pred náročnou úlohou psychicky sa zmobilizovať a napraviť si reputáciu. Päťdesiatročný Hapal od celého mužstva čaká adekvátnu reakciu. "Musíme teraz čakať na reakciu hráčov. Verím, že v Budapešti podáme absolútne odlišný výkon. Budeme tam chcieť zvíťaziť. Urobíme maximum. Verím, že hráčov dokážeme zmobilizovať," uviedol Hapal, ktorému v Maďarsku nebude k dispozícii pravý obranca Peter Pekarík z Herthy Berlín. Ten si pred duelom s Chorvátskom obnovil zranenie lýtka a odcestoval do Nemecka.

Hráči si po debakli od Balkáncov chlapsky priznali chyby a vyjadrili vieru, že ten ich preberie. "Dostali sme zaslúženú futbalovú facku, ktorá, dúfam, že nám pomôže. Ale musíme na Chorvátov už rýchlo zabudnúť. Verím, že nás toto prebudí a dobre sa nastavíme na Maďarsko," povedal kapitán Marek Hamšík. "Dostali sme cez držku, ale musíme sa rýchlo spamätať. Boli sme zakríknutí, to sa už nesmie opakovať," vyjadril sa stopér Milan Škriniar. "To, že sme prehrali s Chorvátskom ešte neznamená, že je kvalifikácia stratená. Dostali sme facku, ale verím, že nás to preberie. Musíme sa už vyvarovať podobných chýb," konštatoval brankár Martin Dúbravka.

Maďari pred ostrým kvalifikačným duelom so Slovenskom odohrali prípravný zápas v Čiernej Hore. Vo štvrtok tam prehrali 1:2. Taliansky tréner Marco Rossi, ktorý na Slovensku úspešne pôsobil v DAC Dunajská Streda trošku experimentoval. Šancu dal trom nováčikom. "Mrzí ma, že sme dostali góly z nepozornosti. Na najvyššej medzinárodnej úrovni si čosi podobné nemôžeme dovoliť. Tam stačí jedna strela a prehráte zápas. Na začiatku stretnutia sme hrali dobre, viedli sme, záver sme nezvládli. Ale tento zápas mi dal jasnú predstavu o výkonnosti hráčov. Už sa sústredíme len na Slovensko, zápas s nimi bude mať úplne inú úroveň intenzity," povedal Rossi.

Tabuľku E-skupiny vedú deväťbodoví Maďari a Chorváti, tretí Wales a štvrté Slovensko majú trojbodovú stratu. Vypredaný zápas na domovskom štadióne Ferencvárosu Budapešť povedú rozhodcovia zo Španielska, ako hlavný Antonio Mateu Lahoz. V priamom prenose ho odvysiela RTVS.

6. kolo kvalifikácie EURO 2020

Budapešť

Maďarsko - Slovensko /pondelok 9. septembra o 20.45 h., rozhodcovia: Antonio Mateu Lahoz - Pau Cebrián Devís, Roberto del Palomar (všetci Šp.)

Tabuľka E-skupiny:

1. Maďarsko 4 3 0 1 6:4 9

2. Chorvátsko 4 3 0 1 9:4 9

3. Wales 4 2 0 2 4:4 6

4. SLOVENSKO 4 2 0 2 7:6 6

5. Azerbajdžan 4 0 0 4 4:12 0

Ďalší program E-skupiny:

pondelok 9. septembra: Azerbajdžan - Chorvátsko (18.00)

štvrtok 10. októbra: Chorvátsko - Maďarsko (20.45), SLOVENSKO - Wales (20.45)

nedeľa 13. októbra: Maďarsko - Azerbajdžan (18.00), Wales - Chorvátsko (20.45)

sobota 16. novembra: Azerbajdžan - Wales (18.00), Chorvátsko - SLOVENSKO (20.45)

utorok 19. novembra: SLOVENSKO - Azerbajdžan (20.45), Wales - Maďarsko (20.45)

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…