Vodný slalom-SP: Do semifinále až 10 slovenských lodí, Jakub Grigar víťaz v K1
TASR
TASR

Vodný slalom-SP: Do semifinále až 10 slovenských lodí, Jakub Grigar víťaz v K1

V 5. kole Svetového pohára, ktoré sa konalo v Prahe, sa slovenským lodiam darilo.

Na snímke slovenský vodný slalomár Jakub Grigar na trati kategórie K1 do 23 rokov počas finálovej jazdy Majstrovstiev Európy juniorov a do 23 rokov v kanoistike na divokej vode - vo vodnom slalome, v Čunove 18. augusta 2018. — Foto: TASR/Michal Svítok

Praha 7. septembra (TASR) - Všetci traja slovenskí singlisti postúpili z piatkových rozjázd finálového 5. kola Svetového pohára v pražskej Troji. Alexander Slafkovský si vybojoval semifinále zo siedmeho miesta, Matej Beňuš bol jedenásty a Michal Martikán obsadil 12. priečku.

"Išlo sa mi dobre, akurát od päťky do desiatky bola náročnejšia pasáž a nepodaril sa mi nájazd, tam som aj ťukol. Môj čas bol však v porovnaní viac ako v pohode, takže som postúpil z prvej rozjazdy a to je najdôležitejšie," povedal Beňuš. Najlepšie spomedzi Slovákov dopadol Slafkovský, umiestnenie v kvalifikácii však nepreceňoval: "Bolo to o postupe, najlepšie z prvej jazdy a urobiť si pohodu, pretože v sobotu to už bude niečo iné."

Darilo sa aj kajakárkam, keď postúpili všetky tri Slovenky. Jana Dukátová predviedla čistú jazdu a skončila 18. "Prvé dve tretiny to bola jazda na istotu, nebolo to najrýchlejšie. V závere mi nevyšiel preskok valca, dostala som sa príliš naľavo, vyzeralo to, že netrafím bránku, ale napokon som ju predsa stihla. Som rada, že sa mi podarilo postúpiť na prvý pokus," uviedla.

Eliška Mintálová spravila až tri chyby, ale napokon sa s "odretými ušami" zmestila do prvej dvadsiatky. Elena Kaliská si musela kvalifikáciu zopakovať, ale na druhý pokus si ôsmym miestom zabezpečila účasť v elitnej tridsiatke.

V dobrom svetle sa ukázal Jakub Grigar v K1, ktorý zvíťazil v kvalifikácii, pričom sa prezentoval čistou jazdou. "Nepozeral by som na výsledok, teší ma skôr moja jazda. Takáto by vyšla aj na prvú desiatku, takže by som ich chcel mať čo najviac," povedal Grigar.

V semifinále sa predstaví aj kajakár Andrej Málek. Ten si zabezpečil postup tiež v prvej jazde, obsadil 17. miesto. "V minulom kole som robil veľa chýb. Aj tu som cítil tlak, najmä v spodnej časti trate a to mi trochu zväzovalo ruky. Musím na tom popracovať, aby som išiel svoje jazdy a nebol v strese," priznal Málek. Tretí kajakár Martin Hlačin neuspel ani v druhej rozjazde, keď mu na postup chýbalo 1,03 sekundy.

Medzi ženami v C1 sa vydarili prvé jazdy Monike Škáchovej aj Soni Stanovskej. Obe spravili iba po jednej chybe a predstavia sa v nedeľnom semifinále. Škáchová postúpila z 11. priečky, Stanovská bola o čosi pomalšia a bola 18. "Bola som správne namotivovaná a to sa ukázalo na trati. Bola trochu náročná, najmä pre nás singlistky, takže som spokojná. Ten jeden ťuk byť nemusel, ale nie je to nič hrozné," povedala Škáchová. Emanuele Luknárovej piatok nevyšiel, keď sa nezmestila do najlepšej tridsiatky ani po druhej rozjazde.

Vo finále SP si pretekári pripíšu do klasifikácie dvojnásobný počet bodov.

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…