Basketbal-MS: Srbi, Španieli, Poliaci a Argentínčania postúpili do štvrťfinále

Ani po štvrtom stretnutí Poliaci nepoznajú trpkosť prehry. Pozrite si tabuľku.

Český hráč Pavel Pumprla (vpravo) strieľa na kôš v zápase E-skupiny Japonsko - Česko na MS v basketbale mužov v čínskom Šanghaji 3. septembra 2019. — Foto: TASR/AP

Peking 6. septembra (TASR) - Basketbalisti Srbska, Španielska, Argentíny a Poľska majú už po prvých zápasoch v nadstavbových skupinách istotu postupu do štvrťfinále na majstrovstvách sveta v Číne.

Najviac pútal v piatok pozornosť duel J-skupiny, v ktorom Španielsko zdolalo Talianov 67:60. Obaja európski rivali majú vo svojom kádri viacero hráčov z NBA. Taliansko dlho držalo vedenie, vyhralo o bod prvý polčas a udržalo pivota Marca Gasola z Toronta na dvoch bodoch. Lenže čerstvého šampióna najkvalitnejšej súťaže na svete zastúpil mladý vysoký krídelník Denveru Juan Hernangomez, ktorý dal 16 bodov, a rozohrávač Phoenixu Ricky Rubio pridal 15. Azúrovým nepomohol ani ďalší kvalitný výkon hráča Oklahomy City od budúcej sezóny Danila Gallinariho, ktorý zaznamenal 15 bodov.

Poliaci zvíťazili v zápase nadstavbovej I-skupiny nad Ruskom 79:74. Ani po štvrtom stretnutí nepoznajú trpkosť prehry. Rusi majú popri dvoch triumfoch na konte rovnaký počet prehier a nemôžu už postúpiť do štvrťfinále. Proti Poliakom im nepomohlo ani 21 bodov Michaila Kulagina, ktorý sa päťkrát presadil spoza trojkového oblúka. Najlepším strelcom poľského družstva, ktoré v druhej štvrtine prehrávalo už o 11 bodov (29:40), bol s osemnástimi bodmi Adam Waczynski.

Obhajcovia strieborných medailí Srbi potvrdili pozíciu jednoznačných favoritov, keď v J-skupine rozdrvili Portoriko 90:47. Zverenci Aleksandra Djordjeviča si pripísali štvrtú výhru. Argentínčania si hladko poradili s Venezuelou 87:67 a tiež sú zatiaľ stopercentní.