Roglič triumfoval v časovke v 10. etape Vuelty a obliekol sa do červeného dresu

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: Facebook/La Vuelta

Slovinec Primož Roglič je po 10. etape nový líder cyklistických pretekov La Vuelta a Espaňa.

Pau 3. septembra (TASR) - Jazdec tímu Jumbo-Visma sa do červeného dresu obliekol po triumfe v utorňajšej časovke na 36,2 km v okolí francúzskeho mesta Pau. Doterajší vedúci muž celkovej klasifikácie, Kolumbijčan Nairo Quintana (Movistar) sa po nevydarenom dni prepadol na štvrtú priečku.

Roglič na trati, kde sa krátke kopce striedali s rýchlymi úsekmi, splnil úlohu najväčšieho favorita a v cieli mal náskok 25 sekúnd pred Novozélanďanom Patrickom Bevinom (CCC). Tretí skončil Francúz Remi Cavagna zo stajne Deceuninck-Quick-Step s mankom 27 sekúnd. Quintana stratil na Rogliča viac ako tri minúty a obsadil až 27. priečku. V celkovom poradí je za Slovincom na druhom mieste Španiel Alejandro Valverde z Movistaru už s odstupom 1:52 min.

"Každú časovku sa snažím ísť najrýchlejšie, ako viem, a aj dnes to bola rovnaká misia. Samozrejme, som spokojný s výkonom, získal som cenný náskok na ostatných favoritov," povedal v cieli Roglič.

Stredajšia kopcovitá 11. etapa zavedie jazdcov späť do Španielska, cieľ 180 km dlhej trasy zo Saint-Palais bude v baskickom stredisku Urdax-Dantxarinea.