Box: Lomačenko už vlastní tri zo štyroch hlavných opaskov v ľahkej váhe
TASR
TASR

Box: Lomačenko už vlastní tri zo štyroch hlavných opaskov v ľahkej váhe

V súboji dvoch olympijských víťazov mal Campbell výhodu vo fyzických parametroch, no Lomačenko je na špici väčšiny rebríčkov naprieč divíziami.

Ilustračné foto - Ukrajinský profesionálny boxer Vasilij Lomačenko. — Foto: TASR/AP

Londýn 1. septembra (TASR) - Ukrajinský profesionálny boxer Vasilij Lomačenko spravil ďalší krok k pozícii nesporného šampióna ľahkej hmotnostnej kategórie (do 61,2 kg). Na galavečere v londýnskej O2 Arene zdolal domáceho vyzývateľa Lukea Campbella po dvanástich kolách jednomyseľným verdiktom rozhodcov a k obhajobe opaskov organizácií WBA a WBO pridal voľný titul verzie WBC.

V súboji dvoch olympijských víťazov mal Campbell výhodu vo fyzických parametroch, no Lomačenko je na špici väčšiny rebríčkov naprieč divíziami. Úlohu favorita jednoznačne potvrdil, Brita poslal na podlahu v jedenástom kole. "Samozrejme, najbližšie chcem získať titul IBF," vyhlásil 31-ročný Ukrajinec, ktorému na skompletizovanie zbierky v ľahkej váhe chýba už iba táto pocta. Momentálne ju vlastní Richard Commey z Ghany.

Aj domáci boxer predviedol niekoľko tvrdých úderov, ale na úspech to nemohlo stačiť: "Všetci vieme, že je výnimočný bojovník. Ale toto je box a trénujeme, aby sme vyhrali, takže som zo seba sklamaný. Je to ťažké, keď proti vám stojí niekto taký dobrý."

Lomačenko je jeden z najlepších amatérskych boxerov histórie, triumfoval na OH 2008 aj 2012, bol svetovým i európskym šampiónom a z 396 zápasov vyhral 395, pričom jedinú prehru odplatil dvakrát. V profesionálnom ringu si zlepšil bilanciu na 14 víťazstiev (10 KO), 1 prehra. "Už teraz patrí k velikánom Muhammadovi Alimu, Marvinovi Haglerovi, Sugarovi Rayovi Leonardovi, Floydovi Mayweatherovi, Oscarovi De La Hoyovi, Mannymu Pacquiaovi. Je na úrovni týchto bojovníkov," citoval promotéra Boba Aruma portál Sky Sports.

V predzápase si v superťažkej hmotnostnej kategórii poradil Rus Alexander Povetkin s Britom Hughiem Furym jednomyseľným verdiktom arbitrov a získal medzinárodný titul WBA. Bratranec Tysona Furyho utrpel tretiu prehru z predchádzajúcich šiestich duelov.

Ľahká váha v Londýne:

Vasilij Lomačenko (Ukr.) - Luke Campbell (V. Brit.) 118:109, 119:108, 119:108 (12), Lomačenko obhájil tituly WBA, WBO a získal titul WBC

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…