Slovensko opanoval volejbalový ošiaľ. Duel s Nemeckom prekonal rekord v sledovanosti
TASR
TASR

Slovensko opanoval volejbalový ošiaľ. Duel s Nemeckom prekonal rekord v sledovanosti

Slovenským volejbalovým reprezentantkám, ktoré aktuálne bojujú na majstrovstvách Európy, sa darí nielen na palubovke, ale aj na televíznych obrazovkách.

Na snímke volejbalistky Slovenska počas hymny pred stretnutím D-skupiny ME vo volejbale žien Slovensko - Nemecko — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 28. augusta (TASR) - Ich utorkový duel v D-skupine v Bratislave s Nemeckom (1:3) si pozrelo takmer 200 000 divákov. Ide tak o najsledovanejší zápas volejbalistiek vo vysielaní RTVS v histórii peoplemetrov. Sledovanosť zápasov rástla spolu s výkonmi volejbalistiek, ktoré si tromi víťazstvami zabezpečili historický úspech – postup do osemfinále ME žien.

Kým ich prvý zápas so Španielskom videlo na televíznych obrazovkách 94 000 divákov, utorkový duel s nemeckými reprezentantkami si pozrelo až 198 000 divákov s podielom na trhu v skupine 12+ 10,9 percenta. V najsledovanejšej minúte malo Dvojku zapnutú 295 000 divákov.

Záujem stále rastie

„Sme veľmi radi, že úspešné a najmä emotívne ťaženie našich dievčat si našlo odozvu aj u televíznych divákov. Veríme, že tímové výkony slovenských volejbalistiek prilákajú na štadión a k obrazovkám ešte viac priaznivcov, ako doteraz. Odozva už teraz úžasnej púte turnajom je dôkazom, že vrcholné podujatia s účasťou slovenských športovcov patria do vysielania RTVS," uviedol v tlačovej správe tímlíder RTVS pre priame prenosy Pavol Gašpar.

Záujem divákov o zápasy slovenských volejbalistiek na ME postupne rástol. Zatiaľ čo duel Slovensko – Španielsko sledovalo na televíznych obrazovkách 94 000 divákov, sobotný duel so Švajčiarskom si zaplo 103 000 divákov. Tretí víťazný zápas s Bieloruskom z bratislavského zimného štadióna videlo 147 000 divákov.

Súboj o priebežné prvé miesto v skupine s volejbalistkami Nemecka si v utorok pozrelo 198 000 divákov. RTVS pripravuje priame prenosy aj z ďalších zápasov slovenských volejbalistiek na ME, už vo štvrtok sa zverenky Marca Fenoglia stretnú v záverečnom skupinovom zápase s výberom Ruska (prenos od 15.20 h.).

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…