Ako filmovú dvojicu ich poznáme všetci. Hlboké súkromné priateľstvo Lea DiCapria a Kate Winslet je inšpiráciou už 23 rokov
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Ako filmovú dvojicu ich poznáme všetci. Hlboké súkromné priateľstvo Lea DiCapria a Kate Winslet je inšpiráciou už 23 rokov

Kate a Leo spolu prekonali mnohé životné prekážky a vždy sú tu jeden pre druhého.

Dlhoročné priateľstvo Kate Winslet a Leonarda DiCapria je inšpiráciou pre každého — Foto: Instagram/katewinsletandleonardodicaprio

LOS ANGELES 31. augusta - Vzťahy a priateľstvá mnohokrát v Hollywoode dlho nevydržia. To však nie je prípad hereckej dvojice Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Rozumejú si totiž nielen na „pľaci“, ale aj v súkromí. Už dvadsaťtri rokov sa navzájom podporujú a utužujú svoje priateľstvo.

Dvojica má v živote mnoho spoločných zážitkov a medzníkov. Prinášame vám preto najdôležitejšie momenty ich priateľstva.

Kuriózna prvá scéna

Prvýkrát sa stretli počas nakrúcania filmu Titanic v roku 1996. Kate mala vtedy 21 rokov a Leo 22 rokov. V legendárnom filme stvárnili zaľúbenú dvojicu a preto sa špekulovalo aj o tom, že pár tvoria aj v súkromí. Opak bol však pravdou. Kate novinárom povedala, že Leo jej iba pomáhal, aby nabrala viac sebavedomia.

Zaujímavé na tom je, že ich úplne prvá scéna bola práve tá, kde Leo kreslil jej portrét. Kate bola pred ním úplne nahá, preto sa rozhodla, že chce predísť akýmkoľvek trápnym situáciám. Preto na ich prvé stretnutie prišla len v župane a keď sa zoznámili, roztvorila si ho, aby si Leo skôr zvykol na nadchádzajúcu filmovú scénu.

Aj v ďalšom spoločnom filme tvorili zamilovanú dvojicu

Vo filme Núdzový východ tvorili DiCaprio a Winslet manželský pár, pričom snímku režíroval vtedajší manžel Kate. Za túto hereckú rolu dostala aj Oscara. Pri prejave poďakovala najmä svojej rodine a manželovi, ale čo bolo zaujímavé, keď vyhlásili jej meno ako víťazku, ako prvého človeka objala Lea a až potom manžela.

Kate si prešla dvomi manželstvami a má dve deti. Po rozpade manželstiev bol Leo ten, kto pri nej stál a podal jej pomocnú ruku. V roku 2012 sa herečka vydala za Neda RocknRolla a počas ceremoniálu ju k oltáru sprevádzal Leo. O pár rokov neskôr jej zomrela matka a podľa slov umelkyne by to bez pomoci hereckého kolegu nezvládla. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kate Winslet (@kate.winslet.official),

Kate je Leova fanúšička číslo jeden

V roku 2016 Kate sprevádzala Lea na prestížne odovzdávanie Oscarov a verila, že herec si konečne odnesie domov vytúženú sošku. A mala pravdu. Leo dostal ocenenie za film Revenant: Zmŕtvychvstanie. Aj tento moment dokazuje to, ako sa navzájom podporujú a veria jeden druhému.

Kate v jednom rozhovore prezradila, že si nesmierne cení ich priateľstvo a myslí si, že ho majú také perfektné práve vďaka tomu, že k sebe nikdy neprechovávali žiadne iné city.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…