Autistický chlapček počas prvého dňa v škole ticho plakal v rohu. Jeho nový spolužiak urobil niečo, čím dojal všetkých dospelých
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Autistický chlapček počas prvého dňa v škole ticho plakal v rohu. Jeho nový spolužiak urobil niečo, čím dojal všetkých dospelých

Spôsob, akým malý chlapček pomohol spolužiakovi je obdivuhodný a opäť dokazuje, že deti majú tie najčistejšie a najkrajšie srdcia.

Malý chlapček nezištne pomohol svojmu novému spolužiakovi — Foto: Facebook/Courtney Coko Moore

WICHITA, KANSAS 27. august - Prvý deň v škole môže byť stresujúci nielen pre rodičov, ale najmä pre deti. Hlavne, keď ide o nástup do 1. triedy na základnej škole. Deti nevedia, čo očakávať, akých spolužiakov budú mať a ako samotný študentský život vôbec vyzerá. 8-ročný Christian má nepochybne srdce na správnom mieste. Keď uvidel svojho nového spolužiaka, ako plače sám v rohu, ani sekundu nezaváhal a išiel za ním. Hoci to bol pre neho niekto cudzí, rozhodol sa pre nádherné gesto. Chytil ho za ruku a spoločne vyrazili do triedy.

Mamička Christiana bola nablízku, keďže prišla podporiť syna v jeho prvý deň. Ako správny rodič si celý priebeh nástupu do školy fotila. Práve pri tejto príležitosti vznikla fotka, ktorá chytí za srdce a zobrazuje práve tento milý moment medzi dvoma deťmi. Courtney, matka Christiana, fotku zazdielala aj na svojom Facebookovom profile so slovami: „Som veľmi hrdá na môjho syna. Keď uvidel, ako malý chlapec plakal sám na rohu, hneď išiel za ním. Podporil ho práve tým, že ho chytil za ruku a sprevádzal až do triedy. Je pre mňa cťou vychovávať takéhoto milujúceho a dobrosrdečného chlapčeka. Je to dieťa s veľkým srdcom, ktoré vstúpilo do školského života správnou nohou."

Ľudí príspevok tak nadchol, že ho zazdieľali už viac ako 19 000-krát. Matka plakajúceho synčeka sa verejne poďakovala Christianovi a napísala pod príspevok, že je o to vďačnejšia za skutok malého chlapčeka, pretože jej syn je autista. „Každý deň mám obavy, že môjmu synovi niekto ublíži práve kvôli tomu, že je autista. To, čo urobil tvoj syn pre môjho, ma úplne dojalo. Bodaj by existovalo viac takých detí," uviedol slová April Crites portál CBS News.

Matka Christiana napísala do komentára pod príspevok, že jej syn je taktiež veľmi tichý a nemá veľa kamarátov, preto verí, že tento milý skutok je začiatkom ich krásneho priateľstva. 

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…