US Open: 1. kolo stopkou pre Kužmovú aj Čepelovú

Slovenská tenistka Viktória Kužmová, archívna snímka
Slovenská tenistka Viktória Kužmová, archívna snímka — Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Maximom Slovenky na podujatiach veľkej štvorky zostáva 3. kolo z tohtoročného Roland Garros v Paríži.

New York 26. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Viktória Kužmová ani na tretí pokus neprešla cez 1. kolo dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. S Belgičankou Alison van Uytvanckovou prehrala 4:6, 4:6.

Kužmovej vyšiel úvod zápasu a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:1. Belgičanka však vyrovnala na 3:3, za stavu 4:4 vďaka kvalitným returnom čistou hrou prelomila Kužmovej servis a po potvrdení brejku získala úvodný set vo svoj prospech.

Aj o osude druhého dejstva rozhodol brejk van Uytvanckovej v deviatom geme. Pri vlastnom servise premenila belgická hráčka v poradí druhý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Kužmovou na 2:1.

Čepelová bojovala, no nestačilo

Neuspela ani Jana Čepelová, v pozícii kvalifikantky podľahla nasadenej dvadsaťdeviatke Su-Wei Hsieh z Taiwanu 4:6, 7:5, 3:6. Čepelová sa predstavila v hlavnej súťaži na niektorom z podujatí veľkej štvorky po poldruharočnej prestávke.

Čepelovej nevyšiel úvod zápasu so Hsieh, keď dvakrát stratila svoje podanie a Taiwančanka si vybudovala náskok 3:0. Ázijská hráčka bola vo výmenách trpezlivejšia, robila menej nevynútených chýb. Za stavu 5:3 síce nevyužila dva setbaly, no v desiatom geme premenila tretiu možnosť.

V druhom dejstve mali obe hráčky veľké problémy udržať si svoje podanie. Ako prvej sa to za stavu 4:4 podarilo Čepelovej, ktorá lepšie zvládla aj koncovku setu a vynútila si rozhodujúce dejstvo. V ňom otočila z 0:2 na 3:2, no záver patril Taiwančanke.