Beh na kolieskových lyžiach: Procházková mieri za obhajobou glóbusu
TASR
TASR

Beh na kolieskových lyžiach: Procházková mieri za obhajobou glóbusu

Lyžiarka  sa vďaka dominantným výkonom a trom triumfom zo štyroch pretekov posunula na čelo celkového poradia Svetového pohára.

Alena Procházková, archívna snímka — Foto: TASR/Dušan Hein

Chanty-Mansijsk 26. augusta (TASR) - Slovenská reprezentantka Alena Procházková si úspešne počínala na podujatí Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach v Chanty-Mansijsku.

V ruskom stredisku vyhrala beh na 7,5 km voľnou technikou, dominovala aj v následnej stíhačke na 10 km klasicky a potom aj v šprinte na 200 m voľne. Prvenstvo jej ušlo iba v záverečnej disciplíne - v behu na 14 km voľnou technikou s hromadným štartom, v ktorom skončila tretia.

Procházková sa vďaka dominantným výkonom a trom triumfom zo štyroch pretekov posunula na čelo celkového poradia Svetového pohára. Pred druhou Linn Sömskaarovou zo Švédska, ktorá v Chanty-Mansijsku pre chorobu neštartovala, má náskok 126 bodov. Má tak veľkú šancu na obhajobu krištáľového glóbusu z minulej sezóny.

„Sme spokojní, že nám takto vyšli preteky v Rusku, kde je konkurencia najmä domácich pretekárok v behu na kolieskových lyžiach na vysokej úrovni. Po materiálnej stránke sme boli lepšie vybavení ako na majstrovstvách sveta, mali sme špeciálne kolieska na mokrý asfalt, ktoré nám na MS v Madone chýbali. V posledných pretekoch na 14 km s hromadným štartom mala Alena tiež na víťazstvo, prekazil jej to však konárik z brezy, ktorý sa jej v poslednom kole dostal medzi rám lyže a koliesko. Prakticky celý jeden dvojkilometrový okruh jej brzdil jednu lyžu a išla ako so zatiahnutou ručnou brzdou," povedal reprezentačný tréner Ján Valuška.

V Chanty-Mansijsk dosiahol solídne výsledky aj druhý slovenský zástupca Ján Koristek. V behu na 11,25 km voľnou technikou obsadil siedme miesto, na 20 km skončil jedenásty. V behu voľnou technikou na 7,5 km mal krízu, od pódiového umiestnenia ho však delili len tri sekundy.

Procházková tak vo finále SP v Trente a Val di Fiemme v Taliansku (12.-15. septembra) zabojuje o celkové provenstvo. „Po návrate z Ruska zostávame dva týždne doma a budeme sa pripravovať na finále SP v Taliansku. Naším cieľom tam bude najmä obhajoba Procházkovej krištáľového glóbusu," uviedol Valuška v tlačovej správe Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…