Rekonštrukcia budovy na Mierovej ulici by mala byť ukončená v máji 2021
TASR
TASR

Rekonštrukcia budovy na Mierovej ulici by mala byť ukončená v máji 2021

Ďalšie finančné prostriedky sú rozpočtované v rámci podprogramu Podpora programov rezortu MH SR v hodnote 10,95 milióna eur a sú určené na rekonštrukciu budovy na Mierovej ulici v Bratislave.

Budova Ministerstva hospodárstva SR — Foto: TASR

Bratislava 25. augusta (TASR) - Rekonštrukcia budovy Ministerstva hospodárstva (MH) SR na Mierovej ulici v Bratislave by mala byť ukončená v máji 2021, pričom verejné obstarávanie by mali vyhlásiť na jeseň 2019. Uviedol to pre TASR hovorca MH SR Maroš Stano. „V súvislosti s plánovanou rekonštrukciou komplexu budov MH SR na Mierovej ulici v Bratislave sa už uskutočnil tzv. energetický audit, obstarala sa architektonická štúdia, pripravila sa dokumentácia a podala sa žiadosť o vykonanie štátnej expertízy stavebného zámeru v zmysle zákona o verejných prácach. Sú pripravené súťažné podklady k verejnému obstarávaniu, ktoré, predpokladáme, bude vyhlásené na jeseň. Plánovaný dátum dokončenia rekonštrukcie je máj 2021," spresnil. Do Národného jadrového fondu (NJF) pôjde 22,95 milióna eur, pôvodne v kapitole rezortu hospodárstva určených na iné účely. Vyplýva to z návrhu MH SR, ktorý v stredu (21. 8.) schválila vláda.

„Na základe aktuálnej analýzy Ministerstvo hospodárstva SR eviduje vo svojej kapitole finančné prostriedky v celkovom objeme 22,95 milióna eur, ktoré nie je možné použiť na pôvodne stanovený účel. Konkrétne ide o finančné prostriedky v rámci prvku Podpora rozvoja strategických investícií – Investičné stimuly vo výške 12 miliónov eur, ktoré nemožno vyčerpať vzhľadom na bežné posuny v harmonogramoch realizácií schválených investičných zámerov, ako aj z dôvodu zrušenia rozhodnutí o poskytnutí investičnej pomoci, prípadne zníženia schválenej investičnej pomoci vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý majetok niektorých už schválených investičných zámerov," priblížil rezort hospodárstva. Ďalšie finančné prostriedky sú rozpočtované v rámci podprogramu Podpora programov rezortu MH SR v hodnote 10,95 milióna eur a sú určené na rekonštrukciu budovy na Mierovej ulici v Bratislave. Projekt „Rekonštrukcia komplexu budov MH SR na Mierovej ulici v Bratislave" sa dostal do omeškania hlavne z dôvodu problematického a objektívne časovo náročného vyrovnania rozdrobených a neprehľadných vlastníckych vzťahov k zastavaným, ale aj priamo susediacim pozemkom v riešenej lokalite. Ďalším faktorom je náročná sumarizácia pôvodnej nekompletnej stavebnej dokumentácie a zároveň príprava aktuálnej dokumentácie ako podkladu k architektonickej štúdii, energetickému auditu komplexu budov, stavebnému povoleniu a súťažným podkladom k nevyhnutnému verejnému obstarávaniu. V záujme využitia finančných prostriedkov v celkovom objeme 22,95 milióna eur navrhujeme schváliť zmenu účelu ich použitia v prospech prvku Národný jadrový fond – odvody od prenosovej sústavy a distribučných sústav, a to vo forme bežných a kapitálových výdavkov, v rámci ktorého budú efektívne vyčerpané na úhradu dlhu, ktorý vznikol pri tvorbe zdrojov určených na krytie nákladov záverečnej časti jadrovej energetiky vytváraných počas doterajšej prevádzky jadrových elektrární," dodalo MH SR v predkladacej správe.

Už ste čítali?

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…