Real zaváhal s Valladolidom, návrat Jamesa

Na snímke hráči Realu Madrid
Na snímke hráči Realu Madrid — Foto: TASR/Milan Kapusta

Návrat na španielske trávniky zažil domáci stredopoliar James Rodriguez, ktorého Zidane postavil od začiatku zápasu do stredu poľa ku Casemirovi a Kroosovi.

Madrid 25. augusta (TASR) - Futbalisti Realu Madrid nezažili úspešnú premiéru pred domácimi fanúšikmi v novej sezóne španielskej La Ligy. V sobotňajšom dueli 2. kola proti Valladolidu (1:1) sa na Štadióne Santiaga Bernabeua síce ujali vedenia v záverečnej desaťminútovke zásluhou Karima Benzemu, no o šesť minút neskôr schladil zverencov Zinedina Zidana útočník hostí Sergio Guardiola.

"Biely balet" tak nenadviazal na víťazstvo z úvodného kola na pôde Celty Vigo (3:1). Návrat na španielske trávniky zažil domáci stredopoliar James Rodriguez, ktorého Zidane postavil od začiatku zápasu do stredu poľa ku Casemirovi a Kroosovi.

Dvadsaťosemročný Kolumbijčan zaujal miesto Luku Modriča, ktorý do duelu nezasiahol pre trest za červenú kartu z úvodného kola. „Po dlhej dobe som späť na Bernabeu. Ďakujem fanúšikom za podporu. Stále pracujem na svojom zlepšení," uviedol na sociálnej sieti Rodriguez, ktorého v 57. minúte nahradil Vinicius Junior.

„James odohral dobrý zápas. V prvom polčase bol veľmi aktívny, no rozhodol som sa ho stiahnuť kvôli zdravotným problémom. Naozaj nechceme riskovať nič vážnejšie," uviedol na adresu Rodrigueza Zidane, ktorý však nebol spokojný so stratou dvoch bodov. „Som sklamaný z výsledku. Dnes bolo ťažké skórovať, no nám sa to v závere konečne podarilo. Neboli sme však sformovaní v obrane a Valladolid to o pár minút dokonale využil," citovala francúzskeho kouča agentúra AFP.

Real čaká v ďalšom ligovom zápase v nedeľu 1. septembra Villareal. Prvé tri body v sezóne si pripísala Celta Vigo. V základnej zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom na domácej pôde zdolala Valenciu 1:0 gólom Gabriela Fernandeza z 19. minúty. V treťom kole nastúpia zverenci Francisca Escriba v piatok 30. augusta na pôde Sevilly.