Košice a Tokaj bude v septembrové soboty spájať mimoriadny cyklovlak
TASR
TASR

Košice a Tokaj bude v septembrové soboty spájať mimoriadny cyklovlak

Informovala o tom v stredu Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) a Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Ilustračný obrázok — Foto: TASR/František Iván

Košice 21. augusta (TASR) – Mimoriadny turistický vlak Tokajský cykloexpres dovezie v období vinobrania cestujúcich z Košíc do tokajskej oblasti. Premávať bude každú septembrovú sobotu a súčasťou súpravy bude aj nákladný vozeň na bezplatnú prepravu bicyklov.

Cyklovlak bude premávať na trase Košice – Čerhov – Slovenské Nové Mesto – Borša – Streda nad Bodrogom a spať. Z košickej železničnej stanice bude odchádzať o 8.00 h, naspäť sa bude zo Stredy nad Bodrogom vracať o 18.00 h. V prevádzke bude 7., 14., 21. a 28. septembra.

„Po dobrých skúsenostiach s Ľadovým a Gemerským expresom chceme podporiť aj východnú časť nášho kraja, kde sa počas vinobrania koncentruje turistický ruch. Teší ma, že tieto mimoriadne vlaky sa osvedčili a stali sa inšpiráciou aj pre ďalšie kraje, kde vznikajú podobné projekty," uviedol v stredu predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka.

Vlakové spojenie je príležitosťou aj pre miestnych vinárov, niektorí z nich pripravili pre cestujúcich špeciálne degustačné balíčky, do jedného z vinárstiev bude premávať kyvadlová autobusová doprava z vlakovej stanice. Preprava bicyklov v nákladnom vozni bude bezplatná, miesto si však bude nutné vopred rezervovať. Kapacita je 50 bicyklov.

Pre cykloturistov nachystal KRT nielen inšpirácie na zaujímavé individuálne výlety. „Pridať sa môžu aj k organizovaným sprevádzaným cyklovýletom. Na nich obídeme najzaujímavejšie miesta Tokaja – vyhliadkovú vežu v Malej Tŕni, najnižšie položený bod Slovenska v Kline nad Bodrogom a trasa jedného cyklovýletu mieri aj za hranice," priblížila výkonná riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková.

Podľa nej na Tokaji od septembra pribudne aj nová atrakcia – turistický vláčik. Ten bude premávať medzi vinárstvami od Čerhova až po Veľkú Baru každý týždeň od štvrtka do nedele.

"Som veľmi rád, že sa nám opäť podarila ďalšia zaujímavá vlakovo-cyklistická spolupráca. Verím, že Tokajský cykloexpres ocenia nielen obyvatelia dolného Zemplína, ale spojenie priláka do tejto malebnej vinohradníckej oblasti cyklistov i turistov z celého východného Slovenska," doplnil Karol Martinček, podpredseda predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK.

Bližšie informácie nájdu záujemcovia na webe vylety.kosiceregion.com a v Regionálnom informačnom bode v Košiciach.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…