V karate klube v Humennom vyrastá nový talent. Budúci školák už má 4 medaily
TASR
TASR

V karate klube v Humennom vyrastá nový talent. Budúci školák už má 4 medaily

Budúci školák Denis Roman si za necelý rok svojho pôsobenia v karate klube priniesol zo štyroch súťaží štyri medaily.

Humenský Karate klub Slávia má nového nádejného zverenca. Budúci školák Denis Roman si za necelý rok svojho pôsobenia v ňom priniesol zo štyroch súťaží štyri medaily. Dve sú víťazné, jedna reprezentuje druhé, ďalšia tretie miesto. Na snímke Denis Roman počas letného denného karate tábora v Centre voľného času Dúha, kde má Karate klub Slávia Humenné svoj krúžok v rámci Telovýchovnej jednoty CVČ Dúha Humenné. — Foto: TASR/Jana Ďurašková

Humenné 19. augusta (TASR) – Humenský Karate klub Slávia má nového nádejného zverenca. Budúci školák Denis Roman si za necelý rok svojho pôsobenia v ňom priniesol zo štyroch súťaží štyri medaily. Dve sú víťazné, jedna reprezentuje druhé, ďalšia tretie miesto. Denisova mama Jana Romanová hovorí v súvislosti so synovými úspechmi o motivácii a disciplíne, tréner Michal Mihalík o zvláštnych danostiach, ktorými chlapec oplýva.

Rodičia prihlásili Denisa na karate pre jeho energiu a neposednosť a tiež preto, že jeho najobľúbenejšími hračkami boli ninja korytnačky. O vhodnosti takejto aktivity pre predškolské dieťa sa vopred poradili s odborníčkou.

Začiatky, ako pre TASR uviedla Romanová, neboli jednoduché. "Bol najmenší, najmladší. Samozrejme, nestačil na tých ostatných. Ale pravdepodobne to ho motivovalo na to, že sa nakopol," spomína na obdobie spred necelého roka. "Denis je talent. Má veľmi dobrú pohybovú aktivitu. Jeho dynamika je celkom iná ako u ostatných detí. Vie sa aj prispôsobiť, veľmi aktívne," vymenoval Mihalík chlapcove fyzické predispozície.

Svoju prvú súťaž absolvoval Denis v marci, po polroku po vstupe do klubu. Z kategórie agility si z tretieho kola žiackej ligy VÚKABU a TAUKA domov priniesol striebornú medailu. Druhá Denisova súťaž bola podľa Romanovej náročná. "Veková kategória bola trošku ináč upravená, bol so staršími deťmi," opísala podmienky súťaže štvrtého kola žiackej ligy. Denis si na nej, aj napriek starším súperom, vyslúžil bronzovú medailu. Nasledovali majstrovstvá VÚKABU 2019, na ktorých mu zisk zlatej medaily vyslúžil nomináciu na majstrovstvá Slovenska. Z rodinných dôvodov sa na nich však nezúčastnil. Zlato počas uplynulej sezóny získal ešte raz, na súťaži v Kráľovskom Chlmci.

 

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…