Futbalisti Sheffieldu United zvíťazili nad Crystal Palace, Chelsea remizovala

Futbalista Chelsea Mason Mount  (vpravo) sa teší so spoluhráčom Olivierom Giroudom po strelení gólu v nedeľňajšom dueli 2. kola anglickej Premier League
Futbalista Chelsea Mason Mount (vpravo) sa teší so spoluhráčom Olivierom Giroudom po strelení gólu v nedeľňajšom dueli 2. kola anglickej Premier League — Foto: TASR/AP

O triumfe nováčika rozhodol v prvom polčase stredopoliar John Lundstram.

Londýn 18. augusta (TASR) - Futbalisti Sheffieldu United zvíťazili v nedeľňajšom dueli 2. kola anglickej Premier League doma nad Crystal Palace 1:0. O triumfe nováčika rozhodol v prvom polčase stredopoliar John Lundstram.

Rozhodujúci okamih sa zrodil v 48. minúte, keď sa Lundstram presadil z dorážky. Sheffield má na konte štyri body, keď v úvodnom kole remizoval na pôde AFC Bournemouth 1:1.

Chelsea remizovala na Stamford Bridge s Leicestrom City 1:1. V 7. minúte otvoril skóre jediný Angličan v základnej zostave "The Blues" Mason Mount, keď využil hrubú chybu v rozohrávke v strede obrany hostí a po dravom prieniku krížnou strelou prekonal brankára Kaspera Schmeichela. V druhom polčase ale Leicester City vyrovnal vďaka nigérijskému stredopoliarovi Wilfredovi Ndidimu, ktorý po rohu nekompromisnou hlavičkou zariadil deľbu bodov. Mužstvo trénera Franka Lamparda tak nedokázalo dobre zareagovať na debakel 0:4 v prvom súboji s Manchestrom United a získalo do tabuľky len jeden bod.